Gabriel Mahler vyhrál ME na trenažéru, Václav Zitta je stříbrný

10.12.2017

Hned tři čeští veslaři se vydali na ME ve veslování na trenažéru. V Amsterdamu každý startoval v jiné kategorii a všichni vybojovali pěkná umístění, dva z nich dokonce perfektní!

Jako první se ke svému závodu připravil Gabriel Mahler z ČVK Praha. Mezi 55 závodníky se hned po startu usadil na druhém místě za domácím Olavem Molenaarem. Po polovině trati však Gabriel zaútočil, stále si držel svůj průměr, zatímco jeho soupeř výrazně zpomalil. Cílem projel náš veslař s náskokem více jak 6s a zaslouženě vybojoval titul juniorského mistra Evropy v jízdě na veslařském trenažéru. K zlaté medaili přidal zlepšení svého osobního rekordu přesně o 6s, který je nyní 6:04,1.

Druhou medaili vybojoval v Nizozemsku Václav Zitta. Veslař Slavie svůj závod skvěle rozjel, ještě v polovině trati byl v čele o více jak dvě sekundy. Také metou 1500m projel na vedoucí pozici. Pak ale nezachytil nástup Jacoba van de Kerkhofa a v těsném finiši musel bojovat o druhé místo, které ale nakonec udržel. Vašek tak zopakoval svůj výsledek z ME před dvěma roky, kde byl také druhý.   

Jakub Grabmüller závodil v barvách holandského klubu Triton, jelikož studuje univerzitu v Utrechtu. V čase 6:10,0 dojel na devátém místě mezi seniory B.

Kompletní výsledky jsou zde v záložce results.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Gabriel Mahler vyhrál ME na trenažéru, Václav Zitta je stříbrný

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352