Akademici si zatím vedou v Šanghaji výborně, 6 posádek ve finále

11.8.2018

Šest českých lodí bude zítra bojovat na Akademickém mistrovství světa o medaile. Skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová a dvojskif žen Markéta Nedělová – Anna Žabová měly účast ve finálovém závodě jistou ještě před začátkem šampionátu. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených posádek jely zatím jen jízdu o dráhu. Další tři lodě si účast mezi prvními šesti vybojovali hned v úvodní rozjížďce.

Výborně se dařilo především Lucce Žabové. Skifařka Slavie vyhrála suverénně svoji rozjížďku téměř o 8s a potvrdila roli jedné z největších favoritek. Podobně si vedl také dvojskif lehkých vah. Jan Fleissner s Janem Hájkem se ve druhé polovině trati propracovali na první příčku, která jediná zaručovala přímý postup do finále, a už ji nepustili. Do cíle dojeli s náskokem bezpečných 4.44s. Druhé místo stačilo k postupu do finále A dvojskifu mužů. Petr Pivko s Ondřejem Hollasem přijeli do Číny v dobré formě a celý závod se drželi právě na druhém místě. Svěřenci Sergeje Krutyakova nestačili jen na závodníky z Jihoafrické republiky. Dalším třem českým posádkám se bohužel rozjížďky nepodařily tak, aby to stačilo na přímý pokus. Musely tak do opravných jízd.

K pěti posádkám s jistotou účasti ve finále se přidala také dvojka bez kormidelníka mužů. Matěj Mach s Martinem Musilem skončili v rozjížďce na druhém místě za britskou dvojicí, čímž jim přímý postup unikl. V opravné jízdě však už byli nekompromisní a postup do finále A si zajistili prvním místem. Dalším dvěma českým lodím v opravných jízdách uteklo finále A o jedno místo. Dvojskif žen lehkých vah Zuzana Nečasová – Zuzana Valsová i skifař Štěpán Havlíček tak nastoupí do finále B.

Výsledky rozjížděk najdete zde a opravných jízd tady.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Akademická reprezentace ČR > AMS 2018 Shanghai > Akademici si zatím vedou v Šanghaji výborně, 6 posádek ve finále
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352