Akademici si zatím vedou v Šanghaji výborně, 6 posádek ve finále

11.8.2018

Šest českých lodí bude zítra bojovat na Akademickém mistrovství světa o medaile. Skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová a dvojskif žen Markéta Nedělová – Anna Žabová měly účast ve finálovém závodě jistou ještě před začátkem šampionátu. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených posádek jely zatím jen jízdu o dráhu. Další tři lodě si účast mezi prvními šesti vybojovali hned v úvodní rozjížďce.

Výborně se dařilo především Lucce Žabové. Skifařka Slavie vyhrála suverénně svoji rozjížďku téměř o 8s a potvrdila roli jedné z největších favoritek. Podobně si vedl také dvojskif lehkých vah. Jan Fleissner s Janem Hájkem se ve druhé polovině trati propracovali na první příčku, která jediná zaručovala přímý postup do finále, a už ji nepustili. Do cíle dojeli s náskokem bezpečných 4.44s. Druhé místo stačilo k postupu do finále A dvojskifu mužů. Petr Pivko s Ondřejem Hollasem přijeli do Číny v dobré formě a celý závod se drželi právě na druhém místě. Svěřenci Sergeje Krutyakova nestačili jen na závodníky z Jihoafrické republiky. Dalším třem českým posádkám se bohužel rozjížďky nepodařily tak, aby to stačilo na přímý pokus. Musely tak do opravných jízd.

K pěti posádkám s jistotou účasti ve finále se přidala také dvojka bez kormidelníka mužů. Matěj Mach s Martinem Musilem skončili v rozjížďce na druhém místě za britskou dvojicí, čímž jim přímý postup unikl. V opravné jízdě však už byli nekompromisní a postup do finále A si zajistili prvním místem. Dalším dvěma českým lodím v opravných jízdách uteklo finále A o jedno místo. Dvojskif žen lehkých vah Zuzana Nečasová – Zuzana Valsová i skifař Štěpán Havlíček tak nastoupí do finále B.

Výsledky rozjížděk najdete zde a opravných jízd tady.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Akademická reprezentace ČR > AMS 2018 Shanghai > Akademici si zatím vedou v Šanghaji výborně, 6 posádek ve finále

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352