iDNES Smůla veslaře Neffeho.Prolétl skleněnými dveřmi, na MS nejede

25.8.2009

 

Měl bojovat o medaili z veslařského mistrovství světa. Místo toho ale zůstane doma a závod uvidí jen v televizi. Člen čtyřky bez kormidelníka Karel Neffe si den před odjezdem do polské Poznaně pořezal ruku a na veslování musí na čtyři týdny zapomenout. "Šel jsem se dívat na atletiku. Ale zakopl jsem o tašku a prolétl skleněnými dveřmi," popisoval nepříjemnou příhodu Neffe.

 

 

 

Nešťastná událost se stala ve čtvrtek večer. Sotva doma dobalil poslední věci, měl Neffe v úmyslu se jít do vedlejšího pokoje dívat na televizi na atletické mistrovství světa.

"Nespěchal jsem, ale zakopl jsem o ucho u tašky a už jsem letěl," vysvětlil veslovod české čtyřky bez kormidelníka a pražské Dukly.

Jednou rukou se stačil ještě zachytit futra, ale druhá už pohyb neustála. "Prolétla skleněnými tabulkami ve dveřích," smutnil Neffe už s dlahou na pravé ruce. Zda chtěl v televizi sledovat finále dvoustovky s Usainem Boltem, si už nepamatuje. "Fakt nevím, to už jsem měl jiné starosti," usmál se.

Diagnóza? Nařízlé šlachy v pravé dlani. "Od vnitřní strany dlaně až po loket to bylo čtyři až pět řezných ran," popisoval.

Smůla o to větší, že česká posádka měla v Polsku ambice bojovat nevyšší pozice. "Hodně mě to mrzí. Máme novou loď, vesla. Jsme asi v nejlepší formě za všechny ty roky," řekl Neffe, jehož v posádce doplňují Milan Bruncvík, Michal Horváth a Jan Gruber.

Společně loni vybojovali páté místo na olympiádě, letos dojeli druzí v závodě Světového poháru ve Španělsku a pátí v Mnichově. "Když jsem klukům volal, co se stalo, nejdřív mi vůbec nevěřili."

 

Čtyřka přesto dostane šanci, aby se o cenný kov na šampionátu poprala. "Místo mě do lodi zasedne Milan Doleček, nepojede se proto dvojskif," uvedl Neffe. Doleček měl na dvojskifu startovat s Jakubem Houskou.

Ještě v noci na chirurgii doufal, že by do lodě mohl přeci jen usednout. Alespoň na závěr šampionátu. "Z nedělních rozjížďek by kluci postoupili i beze mě a já bych jel třeba až čtvrteční semifinále. Ale doktor řekl, ať na to zapomenu."

Může takto narychlo sestavená posádka mít stejné ambice jako v původním složení? "Nevím, nedovedu si to představit. My v téhle sestavě jezdíme celý život. Když se občas vyměníme na tréninku, je to na výkonu hned znát."

Neffe musí zapomenout rovněž i na mistrovství Evropy, které se pojede přesně za měsíc. "Co se dá dělat, sezona pro mě skončila," uzavřel.

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2009 > iDNES Smůla veslaře Neffeho.Prolétl skleněnými dveřmi, na MS nejede
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352