iDNES Smůla veslaře Neffeho.Prolétl skleněnými dveřmi, na MS nejede

25.8.2009

 

Měl bojovat o medaili z veslařského mistrovství světa. Místo toho ale zůstane doma a závod uvidí jen v televizi. Člen čtyřky bez kormidelníka Karel Neffe si den před odjezdem do polské Poznaně pořezal ruku a na veslování musí na čtyři týdny zapomenout. "Šel jsem se dívat na atletiku. Ale zakopl jsem o tašku a prolétl skleněnými dveřmi," popisoval nepříjemnou příhodu Neffe.

 

 

 

Nešťastná událost se stala ve čtvrtek večer. Sotva doma dobalil poslední věci, měl Neffe v úmyslu se jít do vedlejšího pokoje dívat na televizi na atletické mistrovství světa.

"Nespěchal jsem, ale zakopl jsem o ucho u tašky a už jsem letěl," vysvětlil veslovod české čtyřky bez kormidelníka a pražské Dukly.

Jednou rukou se stačil ještě zachytit futra, ale druhá už pohyb neustála. "Prolétla skleněnými tabulkami ve dveřích," smutnil Neffe už s dlahou na pravé ruce. Zda chtěl v televizi sledovat finále dvoustovky s Usainem Boltem, si už nepamatuje. "Fakt nevím, to už jsem měl jiné starosti," usmál se.

Diagnóza? Nařízlé šlachy v pravé dlani. "Od vnitřní strany dlaně až po loket to bylo čtyři až pět řezných ran," popisoval.

Smůla o to větší, že česká posádka měla v Polsku ambice bojovat nevyšší pozice. "Hodně mě to mrzí. Máme novou loď, vesla. Jsme asi v nejlepší formě za všechny ty roky," řekl Neffe, jehož v posádce doplňují Milan Bruncvík, Michal Horváth a Jan Gruber.

Společně loni vybojovali páté místo na olympiádě, letos dojeli druzí v závodě Světového poháru ve Španělsku a pátí v Mnichově. "Když jsem klukům volal, co se stalo, nejdřív mi vůbec nevěřili."

 

Čtyřka přesto dostane šanci, aby se o cenný kov na šampionátu poprala. "Místo mě do lodi zasedne Milan Doleček, nepojede se proto dvojskif," uvedl Neffe. Doleček měl na dvojskifu startovat s Jakubem Houskou.

Ještě v noci na chirurgii doufal, že by do lodě mohl přeci jen usednout. Alespoň na závěr šampionátu. "Z nedělních rozjížďek by kluci postoupili i beze mě a já bych jel třeba až čtvrteční semifinále. Ale doktor řekl, ať na to zapomenu."

Může takto narychlo sestavená posádka mít stejné ambice jako v původním složení? "Nevím, nedovedu si to představit. My v téhle sestavě jezdíme celý život. Když se občas vyměníme na tréninku, je to na výkonu hned znát."

Neffe musí zapomenout rovněž i na mistrovství Evropy, které se pojede přesně za měsíc. "Co se dá dělat, sezona pro mě skončila," uzavřel.

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2009 > iDNES Smůla veslaře Neffeho.Prolétl skleněnými dveřmi, na MS nejede

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352