Informace k Centru ženského veslování ČVS

3.10.2017

Na základě analýzy současné situace, dosažených výsledků a po diskusi s odbornou veslařskou veřejností včetně zástupců resortních sportovních center Olymp a VSC MŠMT, se ČVS rozhodl oficiálně představit založení nového Centra ženského veslování (dále jen Centra).

Cíl tohoto tréninkového Centra je jednoduchý a jasný - dát dohromady skupinu nejtalentovanějších veslařek ke společnému tréninku a přípravě v maximálně konkurenčním prostředí směrem k úspěšné reprezentaci na mezinárodních soutěžích, bez ohledu na klubovou a resortní příslušnost.

Nejbližším úkolem Centra je připravit během nadcházející sezóny konkurenceschopné závodnice pro U23 a seniorský reprezentační tým.

Členství v Centru je na základě pozvánky, která bude záviset na minulých, současných výsledcích a případném budoucím závodnickém potencionálu.

Rozhodovat o zařazení do Centra bude ÚT ČVS po diskuzi s vedoucími trenéry resortních center a s příslušnými klubovými trenéry.

Zázemí Centra  se bude nacházet v loděnici USK Praha (nad Branickým mostem, zastávka Malá Chuchle), kde bude využívat zázemí profesionálního kanoistického klubu USK, podporovaného mimo jiné i VSC MŠMT.

V rámci Centra budou každodenně působit dva profesionální trenéři: Iva Uhlová a Tomáš Kacovský. Tomáš se bude prioritně věnovat skupině žen kategorie lehkých vah a Iva bude pracovat s ženami bez rozdílu vah. Oba trenéři budou pracovat pod přímým dohledem a v souladu s koncepcí ÚT ČVS Simona Coxe.

Příprava vybraných závodnic bude probíhat v Centru. Příprava bude v odůvodněných případech individualizovaná. Centrum bude reflektovat potřeby zařazených závodnic pro úspěšné studium na střední a vysoké škole.

Závodnice nadále zůstanou aktivními členkami svých veslařských klubů. Po dohodě s trenéry Centra mohou startovat na vybraných závodech v klubových posádkách.

Centrum bude fungovat za podpory resortních center VSC, Olymp a VSCM. Podpora závodnic zařazených do Centra bude na individuální bázi nastavena tak, aby se mohly maximálně věnovat své přípravě.

Zahájení činnosti je plánováno na říjen 2017.

V případě, jakýchkoliv dotazů k Centru mě prosím kontaktujte.

Simon Cox

simon.cox@veslo.cz

Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352