Informace k Centru ženského veslování ČVS

3.10.2017

Na základě analýzy současné situace, dosažených výsledků a po diskusi s odbornou veslařskou veřejností včetně zástupců resortních sportovních center Olymp a VSC MŠMT, se ČVS rozhodl oficiálně představit založení nového Centra ženského veslování (dále jen Centra).

Cíl tohoto tréninkového Centra je jednoduchý a jasný - dát dohromady skupinu nejtalentovanějších veslařek ke společnému tréninku a přípravě v maximálně konkurenčním prostředí směrem k úspěšné reprezentaci na mezinárodních soutěžích, bez ohledu na klubovou a resortní příslušnost.

Nejbližším úkolem Centra je připravit během nadcházející sezóny konkurenceschopné závodnice pro U23 a seniorský reprezentační tým.

Členství v Centru je na základě pozvánky, která bude záviset na minulých, současných výsledcích a případném budoucím závodnickém potencionálu.

Rozhodovat o zařazení do Centra bude ÚT ČVS po diskuzi s vedoucími trenéry resortních center a s příslušnými klubovými trenéry.

Zázemí Centra  se bude nacházet v loděnici USK Praha (nad Branickým mostem, zastávka Malá Chuchle), kde bude využívat zázemí profesionálního kanoistického klubu USK, podporovaného mimo jiné i VSC MŠMT.

V rámci Centra budou každodenně působit dva profesionální trenéři: Iva Uhlová a Tomáš Kacovský. Tomáš se bude prioritně věnovat skupině žen kategorie lehkých vah a Iva bude pracovat s ženami bez rozdílu vah. Oba trenéři budou pracovat pod přímým dohledem a v souladu s koncepcí ÚT ČVS Simona Coxe.

Příprava vybraných závodnic bude probíhat v Centru. Příprava bude v odůvodněných případech individualizovaná. Centrum bude reflektovat potřeby zařazených závodnic pro úspěšné studium na střední a vysoké škole.

Závodnice nadále zůstanou aktivními členkami svých veslařských klubů. Po dohodě s trenéry Centra mohou startovat na vybraných závodech v klubových posádkách.

Centrum bude fungovat za podpory resortních center VSC, Olymp a VSCM. Podpora závodnic zařazených do Centra bude na individuální bázi nastavena tak, aby se mohly maximálně věnovat své přípravě.

Zahájení činnosti je plánováno na říjen 2017.

V případě, jakýchkoliv dotazů k Centru mě prosím kontaktujte.

Simon Cox

simon.cox@veslo.cz

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352