Informace k termínové listině a k dalšímu průběhu sezóny juniorské reprezentace

26.3.2020

Vzhledem k vývoji celosvětové pandemie koronaviru Covid-19 jsou zrušeny nebo přesunuty všechny veslařské závody na území České republiky plánované do konce května, včetně Kontrolních závodů do reprezentačních výběrů. Aktualizovaný kalendář závodů s novými termíny přeložených regat bude zveřejněn 6. dubna 2020 na stránkách Českého veslařského svazu.

Informace Víta Kučery, ústředního trenéra mládeže ČVS

Vážení,

jak všichni víte celosvětová situace kolem pandemie COVID-19 vede k odkládání či rušení sportovních soutěží.

Pro juniorský reprezentační tým ve veslování je zrušena mezinárodní regata v Mnichově. Zrušena je bohužel i Mezinárodní regata juniorů v Brně a OLYMPIC HOPES REGATTA (CEFTA). Mistrovství Evropy juniorů (Bělehrad 30. – 31. 5. 2020) bude přesunuto na jiný termín.

Vzhledem k dané situaci odkládáme všechna testování a závody pro adepty reprezentačního družstva juniorů a dorostenců.

Nové termíny závodů a testů, pro adepty reprezentačního týmu (respektive pro reprezentační tým), budou upraveny v závislosti na termínech mezinárodních závodů. Termíny pro juniorským tým stanovíme tak, aby se na ně adepti reprezentace měli možnost připravit a zveřejníme je s dostatečným předstihem.

V tuto chvíli je pro nás zásadní, aby si závodníci udrželi v pořádku zdraví, věnovali se nadále školní přípravě a pokračovali v kondiční přípravě zaměřené zejména na rozvoj vytrvalostních a silových schopností. Naši závodníci jsou silní a s pomocí osobních trenérů si určitě dokáží udržet zdraví, dobré výsledky ve škole i vysoké tréninkové nasazení.

Poslední týden jsou na facebook umísťovány tipy na trénink v bytě. Projekt „Zůstaň v kondici“ nemá za cíl nahradit tréninkový plán vašich závodníků, ale v některých případech může sloužit jako dobrá inspirace. Nastavení a způsob realizace tréninku u výkonnostních veslařů samozřejmě nadále řídí osobní trenér.

„Zůstaň v kondici“ bude pokračovat i v příštích týdnech. V rámci tohoto projektu budou vypsány i „výzvy“ na trenažéru, do kterých se mohou (ale nemusejí) zapojit i vaši závodníci. Jejich zapojení je samozřejmě za předpokladu, že s ním bude souhlasit jejich osobní trenér a daný motiv zařadí do týdenního tréninkového plánu. Výzvy budou zveřejněny zítra na facebooku.

Děkuji všem trenérům a závodníkům, že společně zvládají současnou složitou situaci a těším se na shledání u vody.

Vít Kučera

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > Informace > Informace k termínové listině a k dalšímu průběhu sezóny juniorské reprezentace

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


               

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352