Jak mládežničtí mistři ČR berou svátek svatého Valentýna?

14.2.2016

Se šerpou vítězové dostali i keramické panáčkySe šerpou vítězové dostali i keramické panáčky
Se šerpou vítězové dostali i keramické panáčky
Josefína Lázničková, Anna Šantrůčková, Michala PospíšilováJosefína Lázničková, Anna Šantrůčková, Michala Pospíšilová
Josefína Lázničková, Anna Šantrůčková, Michala Pospíšilová
Vojtěch Zmek, Gabriel Mahler, Vojtěch ŠetinaVojtěch Zmek, Gabriel Mahler, Vojtěch Šetina
Vojtěch Zmek, Gabriel Mahler, Vojtěch Šetina
Pavlína Flamíková, Marie Natálie Jurková, Michaela KidováPavlína Flamíková, Marie Natálie Jurková, Michaela Kidová
Pavlína Flamíková, Marie Natálie Jurková, Michaela Kidová
Pavlína Flamíková, Anna-Marie Macková, Marie N. JurkováPavlína Flamíková, Anna-Marie Macková, Marie N. Jurková
Pavlína Flamíková, Anna-Marie Macková, Marie N. Jurková
Martin Musil, Albert Stříž, Michal HančlMartin Musil, Albert Stříž, Michal Hančl
Martin Musil, Albert Stříž, Michal Hančl
50-59: Pavla Svitáková, Stanislava Michnová50-59: Pavla Svitáková, Stanislava Michnová
50-59: Pavla Svitáková, Stanislava Michnová
70-79: Vladimír Šnajdr, Jan Píro, Jiří Urban (Foto Zdeněk Paroulek)70-79: Vladimír Šnajdr, Jan Píro, Jiří Urban (Foto Zdeněk Paroulek)
70-79: Vladimír Šnajdr, Jan Píro, Jiří Urban (Foto Zdeněk Paroulek)
ZHS: Radost Josefa Piksy (Foto Jana Smékalová)ZHS: Radost Josefa Piksy (Foto Jana Smékalová)
ZHS: Radost Josefa Piksy (Foto Jana Smékalová)

V předvečer svátku svatého Valentýna uspořádal VK Slávia Děčín v hale Armex Sportcentrum vydařené XXIII. Mezinárodní MČR 2016 (mládež, masters, ZHS) a III. kolo Poháru ČR 2015-2016 (senioři) v jízdě na veslařském trenažéru.

 

Letošním dorosteneckým a juniorským mistrům republiky jsme položili dvě anketní otázky: 1) Jak jsou spokojeni s výkonem a případně co plánují dál? 2) Jak letos oslaví svátek svatého Valentýna?

 

Dorostenky: Anna Šantrůčková (SK Hamr), čas 7:14,1

1) Jako plavkyně jsem získala už dva tituly mistryně republiky a asi sedm titulů mistryně Čech. Hlavně jsem plavala 100 a 50 metrů kraul. Z veslování je tohle můj první titul. Mám z něj samozřejmě radost, ale hlavně jsem ráda, že mám závod za sebou a že se mi podařilo jet tak, jak jsem měla naplánováno.

2) Proti svátku svatého Valentýna nic nemám, ale letos ho strávím na rodinné oslavě mých nedávných narozenin. Slavit ve dvaceti lidech Valentýna, to je přece něco speciálního! :-) Oslavu ve dvou bych určitě nechala na partnerovi.

 

Dorostenci: Gabriel Mahler (ČVK Praha), čas 6:24,4

1) Tohle je můj úplně první titul mistra republiky. Na trenažéru je to fajn, ale tuším, že na vodě to bude ještě lepší pocit. Letos se to pokusím zjistit! Závod probíhal tak, jak jsem doufal, až na to, že jsem si nestačil ideálně nastavit trenažér. Ale jinak to šlo bez problémů. Teď se budu snažit co nejvíce najezdit na vodě, abych se to konečně na skifu naučil. Uvidíme, jak to půjde.

2) Svatého Valentýna jsem nikdy nijak extra neprožíval. A vlastně ho v současné době ani nemám s kým prožívat. Navíc mi připadne jako hloupost, jiné svátky jsou určitě lepší.

 

Juniorky: Marie Natálie Jurková (TJ Jiskra Třeboň), čas 6:56,9

1) Je to už můj třetí titul mistryně republiky na trenažéru, jeden jsem získala jako dorostenka, dva jako juniorka. Chtěla jsem jet o trochu lépe a dodržet na pětistovku určitý průměr, ale myslím si, že i tak je dosažený čas dobrý. Rozhodně bych touto cestou chtěla poděkovat svému trenérovi Janu Veselému. Nyní se budu intenzívně připravovat na kontrolky na vodě. A oproti loňsku bych se chtěla zase o něco zlepšit.

2) Svátek svatého Valentýna neslavím, protože ho vnímám jako americký komerční svátek. Když se lidi mají rádi, tak by si to měli dokazovat celý rok, a ne jen jeden den v únoru.

 

Juniorky – vítězka Poháru ČR: Anna-Marie Macková (KVM 1881 Mělník), čas 7:26,8

1) Poprvé v životě jsem zvítězila v celkovém hodnocení Poháru ČR. Strašně jsem se už těšila, až si pohár převezmu! Po vítězství v Hostivicích, které bylo pro mě docela nečekané, jsme se s trenérem dohodli, že se pokusím zvítězit v celkovém hodnocení. Naštěstí se mi všechna tři kola podařila. V letní sezoně chceme jezdit dvojku s Luckou Müllerovou, se kterou chceme dosáhnout co největších úspěchů a podívat se třeba i na mistrovství Evropy.

2) Souhlasím s Maruškou. Ani já Valentýna nijak neprožívám. A když už na to jednou přijde, tak bych ho ráda vyplnila třeba nějakou romantickou procházkou.

 

Junioři: Albert Stříž (ČVK Brno), čas 6:14,2

1) Mistrovský titul chutná samozřejmě velice dobře! I když je to na trenažérech už můj druhý. Na vodě jsem zatím obsazoval jen druhá a třetí místa. Jednou jsem byl druhý i na mistrovství republiky v basketbalu. Abych řekl pravdu, nečekal jsem, že s Martinem Musilem pojedeme tak vyrovnaný závod (konečný rozdíl byl 0,6 sekundy – pozn. red.). Poslední metry byly boj!!! Ale věděl jsem, že to prostě musím za každou cenu zvládnout. Na vodě se budu na dvojce s Václavem Kunčákem snažit obsadit co nejlepší místa a probojovat se na mistrovství Evropy.

2) Na svatého Valentýna letos jdeme se spolužákem do kina na Deadpool, protože ani jeden nemáme přítelkyni, tak si to užijeme spolu :-)  Moje představa do budoucna? S přítelkyní bych se asi nejdřív šel projít a pak bychom si doma u vína pustili nějaký dobrý film.

 

Kompletní výsledky z Děčína naleznete zde. Fotografie si můžete prohlédnout v naší Fotogalerii.

 

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Jak mládežničtí mistři ČR berou svátek svatého Valentýna?

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352