Jan Čížek z Tábora pokořil 6 minutovou hranici a je třetí na světě

27.2.2021

Jan ČížekJan Čížek
Jan Čížek
Jan ČížekJan Čížek
Jan Čížek
Zuzana PazourkováZuzana Pazourková
Zuzana Pazourková
Martin Sedlák při rozcvičeníMartin Sedlák při rozcvičení
Martin Sedlák při rozcvičení
Tereza HořejšováTereza Hořejšová
Tereza Hořejšová

Sobotní program uzavřel virtuální Mistrovství světa 2021 ve veslování na trenažéru. Závěrečný den netypického šampionátu přinesl českým barvám další skvělé výsledky! Především závod juniorů se z našeho pohledu vydařil nadmíru dobře. Fantastický výkon předvedl Jan Čížek z Tábora, jenž stlačil svůj výkon pod magických 6 minut. Úřadující mistr ČR na skifu i na trenažéru zvládl dvoukilometrovou trať v čase 5:59,4 a atakoval český rekord Jakuba Podrazila ve věkové kategorii 17 – 18 let. Veslař VK Jordán k evropskému stříbru přidal bronzovou medaili, když nestačil jen na soupeře z USA a Velké Británie. Nebyl však jediným českým veslařem v elitní desítce. Na sedmé místo se propracoval Martin Sedlák z Přerova, který v generální zkoušce spojení před MS zajel minulý týden 500m v čase 1:20,6. Stříbrný medailista z ME juniorů 2020 na osmiveslici potvrdil vynikající formu a časem 6:05,8 si také vylepšil své maximum.

I v kategorii juniorek jsme měli své zastoupení. Zuzana Pazourková sice vesluje teprve od loňského léta, na trenažéru však předvádí parádní výkony. Před dvěma týdny vybojovala závodnice Lodních sportů Brno titul mistryně ČR, dnes si dojela pro 9. místo na světě. Svůj osobní rekord zlepšila o téměř 6 sekund na 7:11,6.

Do sprinterských závodů na 500m zasáhli dva čeští zástupci. Václav Trnka závodil na tomto šampionátu již podruhé. Po 7. místě na dvoukilometrové trati se dnes dočkal medailového úspěchu. V kategorii mužů PR3 si dnes dosprintoval pro třetí místo. V kategorii žen Masters 40 – 49 let se ve výsledkové listině objevila česká vlaječka na pátém místě. Tereza Hořejšová posunula své hranice a čas 1:34,8 ji zajistil skvělý výsledek! 

Kompletní výsledky viruálního Mistrovství světa 2021 v jízdě na veslařském trenažéru


Sobota 27. 2. 2021

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352