Jedny z těch nejlepších závodů, které jsme zažily!

6.8.2019

Veslařka ČVK Pardubice Magdalena Novotná si před prázdninami vybojovala účast na juniorských závodech Coupe de la Jeunesse v italském Corgenu, které proběhly minulý víkend na krásném jezeře Comabbio. Na severu Itálie absolvovala odchovankyně břeclavského klubu pět těžkých závodů během necelých tří dnů. A dařilo se jí skvěle! Domů si odvezla dvě medaile z párové čtyřky a k tomu páté místo na osmiveslici. S námi se ochotně podělila o své pocity z Poháru mládeže.

Máš za sebou úspěšný víkend v Itálii. Co se ti vybaví za pár let, když si vzpomeneš na letošní ročník Coupe de la Jeunesse?

Určitě můžu mluvit za všechny holky, když řeknu, že tyto závody byly jedny z těch nejlepších, které jsme zažily. Celkově to byla obzvlášť pro mě obrovská zkušenost, neboť to byl můj první závod na větší mezinárodní úrovni. Obzvlášť letos, kdy je svět v Tokiu, to opravdu stálo za to. Konkurence byla obrovská ve všech disciplínách

Takže panuje maximální spokojenost?

Se závody jsme spokojené, jak to jen jde.

S jakými ambicemi tvoje posádka odjížděla do Corgena?

Do sobotních bojů jsme vstupovaly ještě jako outsideři, které nikdo moc neznal a neočekával od nich velké výsledky, tak jsme mohly jen překvapit. V nedělním bloku závodů jsme ale už byly postaveny do jakési role “favoritek” na medaili, což bylo o to těžší.

Jely jste dva závody během dvou dnů proti stejným soupeřkám. V čem byl nedělní závod jiný?

Do finále jsme opět postoupily z prvního místa, dokonce i s nejrychlejším časem. Měly jsme mnohem kratší pauzu mezi rozjížďkou a finále než v sobotu, ale myslím, že jsme to zvládly parádně. Španělky a Italky jely ten den neskutečně.

Popsala bys nám, prosím, průběh nedělního závodu, ve kterém jste vybojovaly zasloužený bronz?

Po celou dobu jsme vedly skoro všechny lodě velmi vyrovnané boje o medaile. Asi 300m před cílem naše posádka chytla pověstného kraba. To zpozorovaly Irky ve vedlejší dráze a daly si nástup. Nás to však všechno ještě víc nakoplo a vyburcovalo to naši posádku k obrovskému finiši, jaký se nám jistě už jen tak nepovede. I proto je pro mě nedělní medaile o něco málo cennější, než ta sobotní.

Děkujeme za krátký rozhovor a přejeme hodně úspěchů v další kariéře!

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Jedny z těch nejlepších závodů, které jsme zažily!

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352