Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem ovládli anketu Veslařská posádka roku 2021

5.2.2022

📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil

V pražském Hotelu Pyramida proběhl slavnostní večer, na kterém byly vyhlášeny nejlepší posádky roku 2021. Ocenění se dočkali také nejúspěšnější trenéři.

Podle očekávání se Veslařskou posádkou roku 2021 stala dvojice Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil ml. Svěřenci Michala Vabrouška předváděli celou sezónu skvělé výkony a po čtvrtém místě na ME uspěli také v závěrečné olympijské kvalifikaci v Luzernu. Pod olympijskými kruhy tak startovali jako první český dvojskif lehkých vah od roku 2004. V Tokiu pokračovali ve velkolepých výkonech, které korunovali parádním 4. místem. Ocenění se dočkal také Michal Vabroušek, který byl zvolen nejlepším trenérem za uplynulý rok.   

Na druhém místě se v hlasování předsedů jednotlivých klubů, členů předsednictva ČVS, kontrolní komise a předsedů odborných komisí ČVS umístila párová čtyřka mužů do 23 let. Čtveřice Daniel Nosek, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla a Filip Zima ovládla mistrovství ČR i následné Mistrovství světa do 23 let na domácí vodě v Račicích. Zlatý hattrick zkompletovala mladá posádka na Mistrovství Evropy do 23 let v polském městě Kruszwica. Ke všem úspěchům je dovedl Jan Navrátil, který si z dnešního večera odnesl cenu za druhé místo v anketě trenér roku.  

Stejně jako v předchozích dvou případech také na třetích místech se umístili trenér a posádka, kteří patří neodmyslitelně k sobě. Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová zopakovaly v silné konkurenci na Olympijských hrách 2020 v Tokiu 10. místo z olympiády v Riu. Ve světovém poháru si svěřenkyně Josefa Lukše dojely pro čtvrté místo v Luzernu. Kristýna na skifu přidala stříbrnou medaili v I. kole světového poháru v Záhřebu.  

Nejlepší posádka roku 2021

1. Dvojskif mužů lehkých vahJiří Šimánek, Miroslav Vraštil ml.

2. Párová čtyřka mužů do 23 let – Daniel Nosek, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla, Filip Zima

3. Dvojskif žen – Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová

Trenér roku 2021

1. Michal Vabroušek

2. Jan Navrátil

3. Josef Lukš

Nejlepší juniorskou posádkou roku 2021 byla vyhlášena párová čtyřka Jiří Ingr, Jan Čížek, Jan Koška, Adam Šnajdr. Nadějní veslaři si pod vedením Pavla Knoba dojeli pro bronzové medaile na Mistrovství světa juniorů v bulharském Plovdivu a zlato na MEJ 2021 v Mnichově. Na obou šampionátech si výborně vedl také dvojskif juniorů. V Bulharsku Jakub Sprinzl s Ondřejem Pecivalem vyhráli finále B a obsadili 7. místo. Na mistrovství Evropy juniorů se už dočkali cenného kovu, když si dojeli pro stříbrné medaile. Trenérem druhé nejlepší juniorské posádky je Jakub Litera. Pro ceny za třetí místo si na podium přišla děvčata z osmiveslice. Osma juniorek ve složení Anna Drnková, Karolína Novotná, Karolína Horáková, Lea Hýbnerová, Dana Hůlová, Ester Hajnovičová, Eliška Martina Válková, Anna Carolina Motlová a Lucie Vyhnalová na kormidle vybojovala na mistrovství Evropy juniorů bronzové medaile. Děvčatům se dařilo také na Coupe de la Jeunesse v Linci, z kterého si přivezla dvě první místa. Tam posádka vedená Radkou Šindílkovou startovala s Veronikou Rozovou v sestavě.

Nejlepší juniorská posádka roku 2021:

1. Párová čtyřka juniorů - Jiří Ingr, Jan Čížek, Jan Koška, Adam Šnajdr; trenér Pavel Knob

2. Dvojskif juniorů – Jakub Sprinzl, Ondřej Pecival; trenér Jakub Litera

3. Osmiveslice juniorek - Anna Drnková, Karolína Novotná, Karolína Horáková, Lea Hýbnerová, Dana Hůlová, Ester Hajnovičová, Eliška Martina Válková, Anna Carolina Motlová, korm. Lucie Vyhnalová; trenérka Radka Šindílková

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem ovládli anketu Veslařská posádka roku 2021

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352