Juniorská výprava odcestovala na mistrovství světa do Tokia

31.7.2019

Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil

Letošní mistrovství světa juniorů se rychle blíží. Česká výprava včera odletěla do dějiště světového šampionátu, který začne příští úterý 6. srpna zahajovacím ceremoniálem. Úvodní rozjížďky jsou naplánovány o den později. Mladí veslaři otestují závodiště, na kterém budou příští rok bojovat elitní sportovci o medaile na Hrách XXXII. Olympiády.

Ústřední trenér mládeže Vít Kučera nominoval do Tokia čtyři posádky, složené ze samých medailistů z předchozích juniorských světových nebo evropských šampionátů. Téměř všichni nominovaní se již juniorského MS zúčastnili. Pouze Simonu Paškovou čeká premiéra. Dvojka juniorek a párovka juniorů jsou úřadující mistři Evropy. Obě posádky v květnu zvítězily na juniorském evropském šampionátu v Essenu a jejich sestavy zůstaly beze změny. Eliška Podrazilová s Aničkou Šantrůčkovou začaly společně jezdit dvojku bez kormidelnice již po loňském MSJ v Račicích, kde obě skončily těsně čtvrté v párové čtyřce. Na dvojce se jim zatím daří výborně! Kromě evropského titulu vybojovaly také stříbrnou medailí na Olympijských hrách mládeže 2018 v Buenos Aires. V Tokiu tak budou pod vedením Luboše Ondráčka patřit k hlavním favoritkám na medaili.

V podobné pozici odcestovala do Japonska párová čtyřka kluků s trenérem Adamem Michálkem. I čtveřice Jakub Kyncl, Jan Vacek, Marek Diblík, Tomáš Zobal si z Essenu přivezla zlaté medaile a v zemi vycházejícího slunce bude chtít navázat na jejich reprezentační předchůdce, kteří v loňském roce ovládli MSJ i MEJ. Všichni čtyři mohou využít zkušenosti z loňského juniorského MS v Račicích, kde se nejvíce dařilo dvojici Jakub Kyncl – Jan Vacek. Ti zazářili na dvojskifu a dojeli si pro bronzové medaile. Marek Diblík byl pátý na čtyřce bez kormidelníka, Tomáš Zobal devátý na osmiveslici. Roli náhradníka do této posádky plní další finalista loňského šampionátu na domácí vodě. Albert Čekal odcestoval do Asie spolu s ostatními a je v případě nouze připraven naskočit do sestavy.

Párovka juniorek bude na olympijské dráze v Tokiu závodit v pozměněné sestavě oproti květnovému MEJ. Z bronzové posádky zbyly jen dvě členky. Simonu Paškovou s Nikolou Kropáčkovou tentokrát doplní Zuzana Štěpánková a Barbora Mátlová, které dojely v Essenu sedmé na dvojskifu. Nikola, Zuzana a Barbora jsou stále ještě úřadující juniorské mistryně světa na osmiveslici z Račic. Další členka bronzové sestavy z Essenu, Barbora Podrazilová, nastoupí do závodu skifařek. Zároveň je náhradnicí do párové čtyřky. Obě tyto posádky připravuje na šampionát juniorský mistr světa z roku 1978 a bývalý olympionik Dušan Vičík.

Závodníky a trenéry doprovází do Japonska také fyzioterapeutka Radka Šindílková a Vít Kučera, který plní funkci vedoucího výpravy.

Profilové fotky mladých veslařů si můžete prohlédnout zde

Soubor:predbeznycasovyporad.pdfPopis:Předběžný program MSJ 2019  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MSJ 2019 - Tokio > Juniorská výprava odcestovala na mistrovství světa do Tokia

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352