Juniorský tým otestoval své síly na regatě v Mnichově

10.5.2022

Po dlouhé odmlce se sporty vrací ke svým tradičním soutěžím. Jedna z kvalitních regat sezóny proběhla o druhém květnovém víkendu (7.-8. 5. 2022) v německém Mnichově. Podle slov ústředního trenéra mládeže se výkonnost mladých evropských veslařů postupně vrací. A kvalitní veslování předvedli i naši závodníci. 

Nejlepší výkon z českých posádek předvedla párová čtyřka (4x-) ve složení Tomáš Panchártek, Kryštof Janáč, Jakub Sprinzl a Ondřej Pecival. 

„Kluci odjeli výborný finálový závod, kde od první pětistovky vedli a v průběhu jízdy odrazili několik intenzivních nástupů nejlepší německé posádky. Po právu v Mnichově zvítězili,“ komentoval s hrdostí Vítek Kučera. 

MR v Mnichově je standardně první mezinárodní závod v sezóně. Juniorský tým si zde každoročně poměří síly a otestuje kvalitní mezinárodní konkurenci. Dlouhá závodní pausa poskytla startujícím i potřebné zkušenosti. Tato regata je tradičně i testem a výběrem pro závodníky, kteří budou vybráni na Mistrovství Evropy, letos konané na konci května v italském Varese. 

„Věřím, že na MEJ budou naši závodníci předvádět bojovné výkony. Takové, na které jsme u juniorského týmu hrdí. Na závod ve finále MEJ má hned několik našich posádek a těším se, že všichni předvedou svá maxima,“ doplňuje ústřední trenér Vít Kučera.

Regata v Mnichově je zárukou dobré konkurence. Závody, ve kterých se jedou rozjížďky a finále (v sobotu 1x, 2x, 2- a 4- a v neděli 4x- a 8+) mají vždy vysokou úroveň díky startu všech adeptů německé reprezentace. Účast týmů z Polska, Holandska, Velké Británie, Rakouska, Slovinska, Švýcarska či Ukrajiny tuto konkurenci ještě zvyšuje.  

Nominaci juniorských posádek najdete v nejbližší době v sekci REPREZENTACE/ JUNIOŘI.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Juniorský tým otestoval své síly na regatě v Mnichově

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352