Juniorští veslaři budou mít novou možnost startu na zahraniční regatě

30.3.2023

Ilustrační fotoIlustrační foto
Ilustrační foto

K takovému návrhu dospělo jednání Komise pro rozvoj veslování, která řeší problematiku, jak zlepšit podmínky pro udržení veslařů ve věku 17 až 25 let. Jednání proběhlo 7. března a poté návrh projednalo na svém březnovém zasedání Předsednictvo ČVS a jednomyslně ho podpořilo.

Už v letošním roce proto ČVS zajistí jednu zahraniční regatu pro veslaře, kteří nebudou startovat v posádkách na reprezentačních akcích sezóny, tj. na MSJ a na Coupe de la Jeunesse. Možnost vyzkoušet si atmosféru mezinárodní regaty tak bude mít další skupina juniorských veslařů, kteří budou vybráni na základě nominačních kritérií, která budou domluvena s kluby. Bude se jednat o národní juniorský výběr, avšak mimo reprezentaci.

Pro start na této regatě bude zapotřebí uhradit příspěvek na náklady. Svaz zajistí dopravu lodí a společně s profesionálními trenéry organizaci akce. Podrobnosti připraví ústřední trenér mládeže Vítek Kučera.

„Počet závodníků bude limitován jen místy v autobuse, takže věřím, že si zahraniční start bude moci vyzkoušet další poměrně široká skupina veslařů a že je to namotivuje k dalšímu tréninku," vysvětluje Martin Polášek, místopředseda ČVS a člen Komise pro rozvoj veslování.

„S kluby budeme v brzké době diskutovat o jednoduchém způsobu nominace juniorských veslařů a o výběru konkrétní regaty,“ říká Vít Kučera a dodává, „první informace probereme v sobotu 22. dubna v Račicích na schůzce trenérů. Ta se každoročně koná u příležitosti kontrolních závodů“.

Kromě organizace této zahraniční regaty připraví svaz i seznam dalších doporučených regat, které budou vhodné pro start klubových posádek kategoriích U19 a U23.

„Jsem rád, že jsme dospěli ke shodě ve věci nové regaty pro juniory a že tento návrh předsednictvo podpořilo. Téma 'jak snížit odchody veslařů ve věku 17 až 25 let' je ale mnohem širší a budeme na něm dále pracovat,“ popisuje Michal Kurfirst, předseda Komise pro rozvoj veslování.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Juniorští veslaři budou mít novou možnost startu na zahraniční regatě

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352