Kristýna Neuhortová vyhrála finále B a zopakovala 7. místo z loňského šampionátu

29.7.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Zdařilou tečku za vystoupením českých veslařů na Mistrovství světa do 23 let 2019 udělala Kristýna Neuhortová. Skifařka lehkých vah stejně jako na loňském šampionátu vyhrála finále B a celkově vybojovala 7. místo.

Veslařka Slavie Praha vlétla do závodu s velkým nasazením a od startu se přetahovala o vedení s rumunskou soupeřkou. V polovině trati však už vedla o více jak 1,5s a stále svůj náskok mírně navyšovala. Ve třetí pětistovce si k dobru připsala další 1s. A když Rumunka v poslední části dvoukilometrové trati odpadla, bylo o vítězce finále B rozhodnuto. Kristýna Neuhortová nakonec zvítězila o 2,23s před skifařkou Uruguaye. Sedmým místem zopakovala svůj výsledek z loňského MS do 23 let v Poznani, kde také kralovala ve finále B.

Jen pro zajímavost. Soupeřky, které svěřenkyni Tomáše Kacovského v semifinále uzavřely cestu mezi nejlepší šestku, si mezi sebe ve finále rozdělily všechny medaile. A domácí veslařka, se kterou Kristýna v rozjížďce těsně prohrála souboj o druhé místo, si doveslovala pro konečné čtvrté místo. Škoda, že se české reprezentantce podařilo najít to správné závodní nasazení až v posledním závodě.

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2019 > MS U23 2019 - Sarasota > Kristýna Neuhortová vyhrála finále B a zopakovala 7. místo z loňského šampionátu