Lehká párovka vyhrála světový pohár v Bělehradě, skif a dvojka do finále

2.6.2018

Foto: World RowingFoto: World Rowing
Foto: World Rowing

Lehká čtyřka bez kormidelníka zvítězila v dnešním finálovém závodě I. kola světového poháru v Bělehradě. Čtveřice Jiří Kopáč, Milan Viktora, Jan Vetešník a Jan Cincibuch měla trochu usnadněnou pozici, jelikož k vítězství ji stačilo porazit pouze maďarskou posádku. I tak je jejich vítězství cenné.

Dvě české lodě si dnes v hlavním městě Srbska zajistily účast v zítřejším finále A. V Bělehradě se dařilo dvojce bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil a Ondřeji Synkovi na skifu. Ondřej Synek rozjel závod na druhém místě. Pak se však ujal vedení, které před svými soupeři udržel až do cíle. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem zvládli dnešní semifinále perfektně. Už v polovině trati si vytvořili více jak 5s náskok na čtvrté nepostupové místo. Ten na druhém kilometru ještě zvýraznili a pro postup si dojeli za bratrskou dvojicí Sinkovičů a před třetími Španěly.  

Do finále se bohužel nepodařilo postoupit dvojskifu lehkých vah, ani skifařce Kristýně Fleissnerové. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem sice odstartovali výborně a první mezičas projeli jako první. Pak se však propadli na nepostupové čtvrté místo, na kterém projeli cílem. Kristýna dojela ve svém semifinále šestá. Obě lodě tak zítra čeká boj ve finále B. Stejně tak párovou čtyřku v kategorii těžkých vah. Kluci dojeli v opravné jízdě čtvrtí, což na postup do finále nestačilo. Poté si však spravili náladu v již výše zmíněném závodě lehkých vah.

Zítřejší program závodů je zde. 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Lehká párovka vyhrála světový pohár v Bělehradě, skif a dvojka do finále

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352