Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou počtvrté ve finále ME

10.10.2020

📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de

Se čtyřmi nadějemi na finálovou účast vstupoval český tým do druhého dne Mistrovství Evropy 2020. Bohužel vyšla jen jediná. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou vyhrály opravnou jízdu a s velkým přehledem postoupily do nedělního finále. Mistryně Evropy z roku 2017 zajely o mnoho lepší závod než ve včerejší rozjížďce a potvrdily, že právem patří do evropské špičky. "Dnes to bylo o dost lepší, včera hrozně foukalo. To jsme moc nezvládly ty vlny," pochvalovala si Lenka Antošová lepší podmínky na jezeře Malta. V neděli v 12:16 se svěřenkyně Josefa Lukše postaví na start čtvrtého společného finále ME a budou bojovat o třetí medaili. Přímý přenos můžete sledovat na webu ČT sport, anebo na worldrowing.com.

Dalším lodím bohužel útok na elitní šestku nevyšel. Nejblíže k vysněné účasti v boji o medaile měl Jan Cincibuch. Skifař lehkých vah se více jak tři čtvrtiny semifinálového závodu držel na postupových pozicích. Ve vyrovnaném finiši ale nestačil na soupeře z Itálie, Irska a Belgie. Na potřebné třetí místo letošnímu vícemistru Evropy do 23 let chybělo 0,29s. Čtvrtá místa v opravných jízdách obsadily skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová a také čtyřka bez kormidelníka žen Nikola Kropáčková, Kateřina Hartmanová, Radka Novotníková, Pavlína Flamíková. Na druhá místa, která by znamenala postup do finále, obě posádky ztratily přes čtvrt minuty. Všechny tři posádky čeká finále B zítra v ranních hodinách.

Dva závody dnes a celkem čtyři během dvou dnů absolvoval Jakub Podrazil. V ranním semifinále C/D nebylo k veslaři Dukly štěstí příliš nakloněno. V závěrečném souboji se skifaři, kteří se již v loňském roce kvalifikovali na olympijské hry v Tokiu, chyběl Jakubovi maličký kousek k úspěchu. Pouhých 6 setin sekundy ztratil na třetího Simone Martiniho a 0,43s na druhého Damira Martina. Mistr světa i Evropy na trenažéru si chuť spravil alespoň ve finále D, které vyhrál a šampionát tak zakončil vítězně! Poslední závod čekal také dvojskif lehkých vah žen. Monika Nováková se Zuzanou Valsovou dojely čtvrté ve finále C a celkově tak obsadily 16. místo.

Více fotografií z dnešních závodů najdete v albu Sobotní boj o finále.

Kompletní výsledky ME 2020 v Poznani.

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2020 > ME 2020 Poznaň > Novinky > Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou počtvrté ve finále ME