Letošní finále MS U23 v Poznani bude bez české účasti

28.7.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Letošní finále Mistrovství světa do 23 let v Poznani se bohužel konají bez české účasti. Ani jedné z pěti posádek se nepodařilo postoupit mezi nejlepších šest. Nejblíže ke splnění tohoto cíle měla Kristýna Neuhortová. Skifařka lehkých vah začala semifinále na třetím, pak ale neodolala zrychlení italské soupeřky a před polovinou trati se propadla na čtvrtou pozici. V druhé část závodu ztráta ještě více narostla a veslařka Slavie projela cílem jako čtvrtá s výrazným odstupem za postupovou pozicí. Útok na postup do finále A nevyšel ani čtyřce bez kormidelníka Štěpán Keller, Vít Šantrůček, Matěj Mach, Martin Musil. Kluci odstartovali závod velmi dobře a drželi se v kontaktu s prvními třemi loděmi. Do druhé poloviny trati jim však už nezbyl dostatek sil a nakonec dojeli pátí. Kristýnu i noncox tak zítra čekají finále B, ve kterých zabojují o co nejlepší umístění.

Zbylé tři lodě už své účinkování na tomto šampionátu ukončily dnes. Jan Fleissner obsadil na skifu lehkých vah čtrnácté místo, když v dnešním finále C nestačil jen na Eduarda Sousu z Portugalska. Dvojskif lehkých vah Zuzana Nečasová – Zuzana Valsová dojel také ve finále C 4., což znamená celkově 16. místo. Párová čtyřka žen Anna Žabová, Zuzana Metlická, Pavlína Flamíková, Markéta Nedělová skončila celkově osmá.

Nedělní program českých posádek

BM4- finále B9:45TURCHILTUDENCZE CAN
BLW1x finále B10:45URUROUCZE GREUSACHN
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > MS U23 2018 - Poznaň > Novinky > Letošní finále MS U23 v Poznani bude bez české účasti