Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem pokračují ve skvělých výkonech i v Ottensheimu

24.6.2018

Foto Sára MeuerováFoto Sára Meuerová
Foto Sára Meuerová
Foto Sára MeuerováFoto Sára Meuerová
Foto Sára Meuerová
Foto Sára MeuerováFoto Sára Meuerová
Foto Sára Meuerová

Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil pokračuje ve výborných výkonech. V semifinálovém závodě v Ottensheimu si kluci od startu jeli sebejistě pro postup, který vyšperkovali vítězstvím. Dotírajícím francouzským bratrům Onfroy brzy poodjeli a ve finiši je před sebe nepustili Pro finále si tak vybojovali výhodnou prostřední dráhu číslo 4. Ze všech semifinalistů zajeli nejrychlejší čas, což jim jistě dodá dostatek sebevědomí i do finálového boje, kde jim mezi soupeři přibydou také bratři Sinkovičové z Chorvatska, kteří zvítězili v I. kole SP v Bělehradě. Finále začne dnes v 9:48.  

Ženským posádkám se bohužel už tak dobře nedařilo. Dvojskif Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová, vracející se po zranění Lenky na světovou scénu, se oproti páteční rozjížďce výrazně zlepšil a útočil ve své opravné jízdě na postup do finále. Prostřední část tratě jela děvčata na potřebné druhé pozici. V poslední čtvrtině závodu ale bohužel měla více sil švýcarská posádka Walker – Rosset, která o pouhých 220 tisícin postoupila do nedělního finále na úkor naší lodě. Lenku s Kristýnou tak dnes čeká v 8:30 start ve finále B. Finále B pojede také párová čtyřka žen Mirka Knapková, Helena Hlasová, Lucie Heranová, Alena Schejbalová, která dojela v opravné jízdě pátá.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem pokračují ve skvělých výkonech i v Ottensheimu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352