Marie Jurková a Jakub Podrazil se na domácí půdě stali mistry Evropy ve veslování na trenažéru!

11.1.2020

Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil

Velké trenažérové představení se dnes odehrálo v hale Královka. Mistrovství Evropy ve veslování na trenažéru přilákalo velké množství českých i zahraničních závodníků. A Čechům se dařilo náramně! Především v hlavních kategoriích mužů a žen.

Dvě zlaté a dvě bronzové medaile vybojovali čeští veslaři na Mistrovství Evropy 2020 ve veslování na trenažéru v hlavních kategoriích, které jsou oficiálními závody ME. Marie Natalie Jurková a Jakub Podrazil využili domácího prostředí a potvrdili roli favoritů ve svých kategorií. Veslař pražské Dukly od prvního tempa mířil za svým druhým evropským titulem. V první čtvrtině závodu si vybudoval komfortní 2s náskok, který neustále navyšoval. Historicky první oficiální mistr světa ve veslování na trenažéru zvítězil v osobním rekordu 5:42,9 a zbytku startovního pole nedal šanci. Druhý Anders Backéus ze Švédska dokončil 2km trať o 6,3s později! Třetí příčku uhájil před dotírajícím obhájcem bronzu Finem Naukkarinenem Petr Ouředníček. Závodníkovi pražské Slavie se čas zastavil na hodnotě 5:55,3. Dva nejlepší české zástupce doplnil na stupních vítězů Mistrovství ČR 2020 Jan Potůček z pražské Dukly, který zvítězil v závodě European Open mužů do 23 let.

Také Marie Natalie Jurková patřila před závodem k největším favoritkám. Obhájkyně stříbrné medaile z loňského šampionátu v dánské Kodani očekávala velký souboj s Annou Wierzbowskou. Polská reprezentantka má totiž zajetý o pár sekund lepší osobní rekord než česká rekordmanka. Veslařka Slavie Praha se však této síly nezalekla a od startu dala jasně najevo, kdo bude tomuto měření sil kralovat. Na metě 1000m vedla o téměř dvě sekundy a v druhé polovině závodu si s přehledem pohlídala svoji další zlatou medaili ve velmi kvalitním čase 6:43,8. Anna Wierzbowska ztratila 2,7s. Pod sedm minut dokázala dnešní závod zajet ještě Radka Novotníková z Lodních sportů Brno, díky čemuž se také v ženské kategorii Česká republika dočkala dvou medailí. Stupně vítězů v závodě European Open žen do 23 let patřily kompletně českým veslařkám, které si tak mezi sebe rozdělily také medaile z Mistrovství ČR do 23 let. Podle očekávání se nejvíce dařilo Anně Šantrůčkové z Hamru, která zajela čas 6:54,7. Na druhém místě skončila Pavlína Flamíková z ČVK Pardubice a pro dvě bronzové medaile si dojela Nikola Kropáčková z Blesku. Vítězka kategorie do 23 let si domů odnesla také stříbro z MČR seniorek, jelikož svůj výsledek vměstnala mezi časy Marušky Jurkové a Radky Novotníkové.

V kategorii lehkých vah se bohužel českým sportovcům mezi první tři prosadit nepodařilo. Velký souboj o evropský triumf se strhl především mezi muži. Patricio Rojas a Jerzy Kowalski se celý závod drželi na dostřel obhájce titulu Martina Gorettiho. Úřadující mistr světa na skifu lehkých vah si však svoji další zlatou medaili pohlídal a jeho konkurenti ze Španělska a Polska se museli spokojit s druhým a třetím místem. Na čtvrtém místě dokončil závod Jiří Šimánek. Český reprezentant díky tomu obhájil titul mistra ČR ve své kategorii. Při vyhlašování jej doplnili Jonáš Friedrich a Jan Šmolík, kteří byli nejrychlejší v kategorii do 23 let. Jonáš Friedrich si tak přišel i pro zlaté medaile za vítězství v závodě European Open a MČR do 23 let. Jan Šmolík byl v obou závodech stříbrný a třetí místa patřila Vojtěchu Málkovi z Pardubic.  

Také mezi ženami lehkých vah si všechny medaile mezi sebe rozdělily zahraniční veslařky. Mistryní Evropy se stala Marion Reichardt z Německa před svojí sestrou Johannou. Pro bronzovou medaili doveslovala Portugalka Joana Branco. Český mistrovský titul vybojovala Simona Pašková, která triumfovala v kategorii do 23 let. Veslařka VK Blesk si tak z haly Královka díky skvělému výkonu 7:21,9 odnesla hned tři zlaté medaile. Stala se mistryní ČR seniorek lehkých vah i do 23 let a k tomu zvítězila v soutěži European Open do 23 let. Stříbrná medaile z Mistrovství ČR 2020 patří Monice Novákové, která dojela čtvrtá za vítěznými Němkami a portugalskou veslařkou. Na stupně vítězů se hned třikrát postavila také Barbora Podrazilová. Oddílová kolegyně Simony Paškové vybojovala stříbrné medaile v obou kategoriích do 23 let před další Bleskandou Nikolou Vičíkovou a bronz v hodnocení seniorek.

Kompletní výsledky celého šampionátu si můžete prohlédnout zde.   

1. set fotografií od Ondřeje Kroutila si můžete prohlédnout ve fotogalerii

Český veslařský svaz (ČVS) > Českovesluje > Halové veslování > MEZINÁRODNÍ ZÁVODY VE VESLOVÁNÍ NA TRENAŽÉRU > Mistrovství Evropy 2020, Praha > Marie Jurková a Jakub Podrazil se na domácí půdě stali mistry Evropy ve veslování na trenažéru!

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352