Marie Natálie Jurková druhá na halovém ME v Kodani, zářili i další Češi

27.1.2019

Marie Natálie JurkováMarie Natálie Jurková
Marie Natálie Jurková
Milan LískovecMilan Lískovec
Milan Lískovec
Tomáš Zobal, Václav ZittaTomáš Zobal, Václav Zitta
Tomáš Zobal, Václav Zitta
Miloš HuněkMiloš Huněk
Miloš Huněk

V sobotu proběhl jeden z vrcholů letošní halové sezóny, kterého se zúčastnilo téměř 1000 veslařů z 28 zemí. V rámci Mistrovství Dánska se konalo halové Mistrovství Evropy ve veslování na trenažéru 2019. Na předměstí Kodani Gladsaxe se vydalo i šest českých závodníků a ti sbírali jeden úspěch za druhým. Celkem si domů vezou 8 medailí! Dvě zlaté, 5 stříbrných a jeden bronz k tomu.

Zazářila především veslařka Slavie Praha Marie Natálie Jurková, která poprvé v životě stlačila svůj výkon pod 6:45 a o dalších 2,8s si vylepšila svůj osobní rekord. Výrazně se tak přiblížila českému rekordu, který od roku 2005 drží olympijská vítězka Mirka Topinková. Zároveň potvrdila svoji nominaci na únorové MS v Long Beach v Kalifornii, kterou si vyjela v II. kole ČP v Břvích. Odchovankyni třeboňského veslování se tentokrát čas zastavil na 6:44,3, jenž stačil na krásné druhé místo. Nad síly medailistky z loňského ME do 23 let byla pouze domácí stříbrná olympijská medailistka z Londýna 2012, Fie Udby Erichsen. Zdárně v tomto závodě Marušce sekundovala akademická mistryně světa na skifu 2018 Lucie Žabová. Druhá veslařka Slavie dojela na pěkném 5. místě v čase 7:02,9.

Ve skvělém světle se předvedl také Milan Lískovec! Paraveslař z jižních Čech načasoval formu perfektně, díky čemuž se mu podařilo výrazně vylepšit svůj vlastní český rekord. Veslař z Českých Budějovic zajel v kategorii Adaptive P2 čas 7:23,1, čímž z předchozího nejlepšího českého výkonu ubral 4,9 s. V Dánsku to stačilo na výborné druhé místo za italským soupeřem!

Velký plán si před ME v Kodani stanovil Václav Zitta, který na minulém Mistrovství Evropy 2018 v Amsterdamu vybojoval stříbro v nejprestižnější kategorii Open. Tentokrát si veslař Slavie Praha naplánoval hned tři závody. První dva mezi veslaři Masters a poslední 200m sprint v kategorii Open. Václavovi jen těsně nevyšel útok na zlatý hattrick. V posledním sprinterském závodě mu na první místo chyběla pouhá 0,1s, o kterou byl rychlejší finský reprezentant Joel Naukkarinen. V předchozích dvou závodech na 2000m a o dvě hodiny později na 1000m však kraloval a z dánské metropole odjíždí s bilancí 2+1.

Neméně dobře si vedl jeho mladší oddílový kolega Tomáš Zobal. Juniorský reprezentant startoval na dvou tratích v kategorii U19. V klasickém 2km závodě se tři čtvrtiny držel v těsném závěsu za vedoucím Portugalcem. Do posledních 500m však Tomášovi bohužel nezbyl dostatek sil, aby se před svého protivníka posunul. Naopak musel v těsném finiši hájit druhé místo, což se mu s vypětím všech sil podařilo! Skvělý „stříbrný“ den pak korunoval dalším druhým místem na sprinterské trati 200m, kde mu triumf unikl o 0,2s.

Bronzem přispěl do sbírky malé české výpravy Miloš Huněk. Veslař SK Hamr dojel třetí k kategorii Masters 60+, která je určena pro závodníky ve věku 60 – 64 let.  

Příští rok se halové Mistrovství Evropy 2020 bude konat 11. ledna v Praze!

Kompletní výsledky celého šampionátu si můžete prohlédnout zde.

Fotogalerie ME v Kodani.  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Českovesluje > Halové veslování > MEZINÁRODNÍ ZÁVODY VE VESLOVÁNÍ NA TRENAŽÉRU > Mistrovství Evropy 2019 > Marie Natálie Jurková druhá na halovém ME v Kodani, zářili i další Češi

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352