O víkendu se rozdávaly mistrovské tituly v žákovských kategoriích

24.6.2024

Od pátku 21. června probíhalo v Račicích Mistrovství ČR žactva. V neděli se bojovalo o mistrovské tituly a my přinášíme přehled výsledků. V jednotlivcích jsou uvedena jména vítězného pódia, u posádek zmiňujeme pouze mistry ČR. Veškeré výsledky naleznete ZDE.

 Boj o medaile otevíral v neděli skif žákyň starších 13 let. Veslařky z Tábora si odvezly zlato a bronz, stříbro získala veslařka z Hamru. 

1.     Denisa Dušáková, 2. Magdaléna Moravcová, Nikola Ševčíková

Mistrovský titul na nepárové čtyřce s kormidelníkem získala v kategorii starších žákyň posádka Břeclavi ve složení: Eva Kunertová, Iva Oslzlá, Elen Havlová, Tereza Trojanová, Šimon Čížek (K).

Na skifu žákyň starších 14 let putoval titul do Uherského Hradiště, stříbro pak do Břeclavi a bronz do Tábora.

1.     Nela Hrančíková, 2. Natálie Novotná, Lenka Kuklová

Největší posádce, mixované párové osmě mladších i starších žáků, dominovaly veslaři a veslařky Blesku. V dopoledním programu zvítězila mixovaná posádka mladších žákyň a žáků, na konci závodního dne vybojovala zlato i posádka starších žákyň a žáků.

Mix žcim/žkym: Zuzana Šrubařová, Marie Víšková, Adéla Klimešová, Karolína Ciglerová, Matěj Koželský, Jan Laštovka, Filip Klimeš, Alex Bartovský, Jakub Šonka (K)

Mix žcis/žkys: Elsa Neufussová, Zuzana Zacharová, Adam Svoboda, Samuel Boček, Dora Špačková, Hana Gahurová, Andrej Walter, Daniel Vlček, Nikola Vičíková (K)

Tituly v kategorii starších žáků 13 let si rozdali veslaři labských oddílů. Zlato mířilo do Lysé nad Labem, stříbro do Nymburka a bronz do Pardubic.

1.     Martin Pelta, 2. Jakub Kyliánek, 3. Šimon Matýsek

Nepárové čtyřce s kormidelníkům žáků starších dominovala posádka ČVK Brno. Titul si odvezli: Jan Vepřek, Dominik Vávra, Viktor Jelínek, Martin Menšík, Markéta Cikánková (K).

Stejně jako skifařkám ve starších žákyních i u chlapců na skifu žáků starších 14 let se podařilo získat dva cenné kovy pro jeden oddíl. Zlato a bronz získali chlapci z Jindřichova Hradce, stříbro vybojoval veslař ČVK Praha.

1.     Adam Hrádek, 2. Petr Čáda, 3. Vojtěch Hron

Titul na dvojskifu žákyň mladších vybojovaly sestry z Loun. Velká gratulace patří Tereze a Nicol Schořovým.

Na párové čtyřce mladších žáků putuje titul do Pardubic. Získala ho posádka ve složení: Tobiáš Pavelka, Radim Koszta, Jakub Elich, Jiří Franěk a kormidelník Milan Chocherčák.

Veslařský klub Blesk slavil úspěchy nejen ve velké disciplíně, ale dařilo se mu i na dvojskifu starších žáků 13 let. Titul získala dvojice chlapců Oliver Pištěk a Jakub Pozniak.

Titul na párové čtyřce s kormidelníkem kategorie starších žákyň slavila posádka z Břeclavi, jmenovitě Elen Havlová, Iva Oslzlá, Tereza Trojanová, Natílie Novotná a kormidelník Viliam Guriš.

Jindřichohradečtí Adam Hrádek a Vojtěch Hron slavili vítězství na dvojskifu žáků starších.

Mistrovství ČR umožňuje start i zahraničním posádkám. Na skifu žákyň mladších 11 let si pro stříbro doveslovala slovenská skifařka Veronika Muziková. Zlato mířilo do Litoměřic a bronz do Tábora.

1.     Jana Vokálková, 2. Veronika Muziková, 3. Radka Rypáčková

Titul mistrů ČR na dvojskifu mladších žáků putoval do pražského klubu Bohemians. Vybojovali ho Tomáš Polák a Matěj Tejmar.

Pódiová místa na skifu žákyň mladších 12 let vybojovaly veslařky: zlato pro Břeclav, stříbro pro Pardubice a bronz pro ČVK Brno.

1.     Hana Lipková, 2. Dorotea Svobodová, Ema Žižková

Závodní den otevíraly skifařky a táborským se podařilo získat dvě místa na pódiu. Děvčata spolu usedla do jedné lodi a na dvojskifu získala i titul mistryň. V Táboře určitě vládla dvojnásobná radost z posádky Nikola Ševčíková, Denisa Dušáková.

Na párové čtyřce s kormidelníkem starších žáků vybojovala titul mistrů ČR posádka Slávie Praha. Loď jela ve složení: Adam Hladík, Marek Frankiewicz, Tomáš Jech, Pavel Pavlásek, Ivo Koňařík (K). 

Z titulu v disciplíně dvojskif žákyň starších se radoval třeboňský klub. Získala ho posádka ve složení Johana Křížová, Veronika Straková.

V závěru závodního dne startovali skifaři kategorie žáků mladších, rozdělení na skifaře 11leté a 12leté. V mladší kategorii na pódium vystoupali veslaři z Pardubic, Břeclavi a Jindřichova Hradce.

1.     Jakub Elich, 2. Alex Kříž, 3. Jakub Hrádek

Ve starší kategorii putovaly medaile do Otrokovic, VK Bohemians a Třeboně.

1.     Tomáš Zitek, 2. Tomáš Polák, 3. Šimon Salva

Závěr dne patřil zmiňované mixované osmě a v neposlední řadě i párové čtyřce s kormidelníkem mladších žákyň. Titul si odvezly veslařky z Loun. Posádka jela ve složení: Elen Hottmarová, Anna Nipauerová, Tereza Schořová, Nicol Schořová a kormidelnice Šárka Venclová. 


Gratulujeme všem závodníkům a zároveň děkujeme trenérům a oddílům za roční práci a péči o mladé sportovce. Přejeme klidné prázdninové dny s prostorem nabrat energii do další práce. 

 

Fotogalerie z MČR žactva ZDE.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > O víkendu se rozdávaly mistrovské tituly v žákovských kategoriích

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352