Mezinárodního kempu ROW TO OLYMPIC se zúčastní i čeští veslaři

29.6.2022

ROW TO OLYMPIC je sportovní projekt pro 14leté veslaře ze 7 zemí EU (Francie, Německo, Itálie, Srbsko, Maďarsko, Česká republika a Velká Británie), který se uskuteční v letech 2022–2025.

První kemp proběhne 21. – 28. 8. 2022 ve francouzských městech Mimizan a Paříž. Na tuto akci je nominováno 8 děvčat a 8 chlapců z kategorií staršího žactva (ročník narození 2008 případně 2009). 

V rámci projektu postupně proběhnou sportovní kempy ve všech sedmi zemích. Na těchto kempech sportovci absolvují společné tréninky ve veslování i v obecné kondiční přípravě. Dále se sportovci zúčastní soutěží ve veslování, v atletice, v příbřežním veslování a dalších sportovních i kulturních akcí včetně závodů v dějišti Olympijských her v Paříži.

REGIONÁLNÍ SPECIALITY

Každý účastník by s sebou měl přivézt regionální specialitu, typický pokrm ze své domoviny. Na kempu budou probíhat ochutnávky a soutěž o nejlepší specialitu.

SEZNAM SLOVÍČEK

Během července obdržíme a rozešleme seznam slovíček z veslařského názvosloví, které se účastníci budou muset naučit. 

SMÍŠENÉ SKUPINY

Závodníci budou spolupracovat v rámci skupin složených vždy z dětí různých národností. Stejně tomu bude i v rozdělení do pokojů.

KEMP NENÍ POUZE O VESLOVÁNÍ

Mladé sportovce čekají i jiné aktivity včetně těch vzdělávacích. Sport je cestou k předání hodnot, slušného chování a motivace dosáhnout svých cílů. Na děti tedy čeká kemp s širokým záběrem aktivit.                

VEDOUCÍ VÝPRAVY

Monika Perglerová (tel.: +420 739 435 310)

 

NOMINACE ZDE 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mezinárodního kempu ROW TO OLYMPIC se zúčastní i čeští veslaři

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352