Mimořádné opatření MZ umožňuje omezené sportování na venkovních sportovištích

7.4.2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 7.4.2020 mimořádné opatření, které umožňuje sportování na venkovních sportovištích. Zákaz volného pohybu osob se nově nevztahuje na sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech. Sportující osoby nemusí nosit ochranu úst a nosu pokud jsou od jiných osob odděleni fyzickou překážkou (např. venkovní kurty oddělené stěnou nebo plotem) nebo dodržují vzdálenost nejméně 2 metry. Sportovat mohou společně jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, a od jiných osob musí zachovávat odstup nejméně 2 metry. Nesmí být také využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení. 

Doporučení ČVS

Předsednictvo ČVS projednalo situaci v souvislosti se změnou mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR od 7. 4. 2020 a doporučuje svým klubům a oddílům následující.  

- V textu v Odůvodnění Mimořádného opatření MZ ČR se výslovně uvádí, že je dovoleno jezdit na lodi ve dvou osobách, tedy na i 2- a 2x. Nicméně, ČVS i přesto doporučuje jezdit s ohledem na 2m odstup pokud možno jen na skifech.

- ČVS doporučuje důsledně dodržovat všechna hygienická nařízení a doporučení, jak je uvedeno v textu Mimořádného opatření. V našem konkrétním případě také důkladně dezinfikovat pačiny vesel a slajdy. 

- Každý klub / oddíl je sám zodpovědný za dodržování hygienických opatření. ČVS doporučuje vytvořit v každém klubu harmonogram provozu na vodě tak, aby nedocházelo ke srocování a dále pověřit konkrétní osobu, která na takový provoz bude dohlížet.

- S ohledem na situaci dále doporučujeme, aby na vodu chodili pouze veslaři starších kategorií, tj. od dorostu výše.

Není v pravomoci ani silách ČVS tato doporučení vymáhat ani kontrolovat a není to koneckonců ani účelem. Pouze apelujeme na zdravý rozum předsedů, trenérů a samotných závodníků. Je to o každém z nás.

Zůstaňte zdraví a makejte!

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mimořádné opatření MZ umožňuje omezené sportování na venkovních sportovištích

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352