Ministryně Duklu rušit nebude

20.9.2007 Pražský deník 19.9.2007 9:24

PRAHA - Armádnímu sportovnímu středisku Dukla aktuálně nehrozí zrušení. Ministryně obrany Vlasta Parkanová v úterý řekla, že úvahy o tom, zda je nutné Duklu financovat z prostředků resortu, jsou pouze jejím osobním názorem. Zrušení Dukly prý není součástí materiálu, který chce ministerstvo obrany v souvislosti se snižujícím se rozpočtem vojska předložit vládě. Ministryně zdůraznila, že návrh na zrušení Dukly v současnosti nefiguruje v žádných armádních reformních plánech.

 

„Zdůrazňovala jsem, že nejde o žádný návrh, že jde pouze o můj osobní pohled, který do žádného materiálu v této fázi není promítnut,“ řekla. Případné zrušení Dukly by si podle Parkanové vyžádalo důkladnou přípravu. „Nejde o horizont dnů, týdnů a nejbližších měsíců,“ řekla.

Ministryně řekla, že si uvědomuje, jakou roli při reprezentaci Česka armádní sportovci hrají. „Na druhou stranu se musím ptát, zda je morální podporovat desítkami milionů ročně armádní sport, když musíme transformovat záchranné prapory, a kdy těžce sháníme prostředky kupříkladu na nákup techniky, která má chránit životy našich vojáků v zahraničních misích,“ uzavřela.

Podle premiéra Mirka Topolánka se vláda zabývá tím, jak zjednodušit a zprůhlednit financování výkonnostního i vrcholového sportu. „Ta diskuse o Dukle bez toho, že bychom ji chtěli rušit, a bez toho, že by ji stát chtěl přestat podporovat, do té diskuse patří,“ uvedl. Podle Topolánka je sport financován z pěti zdrojů. Patří k nim ministerstvo školství, ministerstvo vnitra, ministerstvo obrany prostřednictvím Dukly nebo Český olympijský výbor. „Tím pátým je trochu podivné financování přes Sazku, které je spojené s celou řadou problémů,“ řekl.

 

Redakce Pražský deník 19.9.2007

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352