Mistrovství ČR na dlouhé dráze bude přehlídkou české reprezentace

28.3.2023

V pátek 7. dubna, na plavebním kanále u Mělníka, změří veslaři své síly při závodě, který nabízí „umístěnky“ do kontrolních závodů konaných za další dva týdny.

Závod je otevřený od kategorie dorostenci po masters. Nejstarší závodníci startují na mixované párové čtyřce, ostatní usednou do skifu nebo do dvojky bez kormidelníka. Na všechny čeká šestikilometrová trať.

Těšit se můžeme na Míru Vraštila a Jirku Šimánka, kteří startují v disciplíně skif lehkých vah. Připomeňme, že Míra s Jirkou obsadili čtvrté místo na OH v Tokiu a páté místo na Mistrovství světa 2022 v disciplíně dvojskif muži LV. 

Dalšími zajímavými jmény budou Jan Cincibuch a Jakub Podrazil, kteří na loňském MS startovali v disciplíně dvojskif muži. Jakuba Podrazila pojí sportovní historie s Lukášem Helešicem, který se vrací k vrcholovému veslování. Tomu tentokrát bude parťákem do dvojky Václav Baldrián, který usedá za jedno veslo po loňském zisku titulu mistra Evropy na párové čtyřce. I strok této párové čtyřky, Daniel Nosek, mění pro jarní měsíce disciplínu a v Hoříně ho čeká start na dvojce s Matoušem Dočekalem.
Další reprezentanti, kteří v sezóně 2022 startovali na šampionátech U23, světových pohárech nebo MS v Račicích v párových disciplínách, pojedou na skifech.

V kategorii žen se na startu objeví úspěšná dvojka Pavlína Flamíková a Radka Novotníková. Tato posádka v minulém roce zářila nejen na světových pohárech, ale předvedla famózní výkon ve finále B na Mistrovství světa v Račicích, které vyhrála. I zde uvidíme závodnice z úspěšné párové čtyřky U23 (Bára Podrazilová, Bětka Zavadilová, Eliška Podrazilová, Simča Pašková), které usednou na skify a budou bojovat o místa na kontrolních závodech.

Kdokoliv může překvapit a čeká nás skvělá podívaná.

Dlouhé tratě nám načrtnou reprezentační sezonu, a prověří zimní přípravu sportovců. Všichni jste zváni na břehy Vraňansko-hořínského plavebního kanálu. 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mistrovství ČR na dlouhé dráze bude přehlídkou české reprezentace

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352