Mistrovství Evropy ve veslování 2022 je součástí „multisportovního“ ME v Mnichově

9.8.2022

Mistrovství Evropy ve více sportech se koná podruhé a veslování je jedním z devíti zúčastněných sportů. Sportovci všech sportů budou soutěžit po dobu deseti dnů od 11. do 21. srpna.

Veslování se uskuteční v Oberschleissheimu od 11. do 14. srpna 2022, přičemž je přihlášeno 33 evropských zemí a celkově 553 veslařů. Závodní program je vytvořen pro 23 disciplín. 

Největší počet startujících je tradičně v diciplíně mužského skifu. Úřadující olympijský vítěz Stefanos Ntouskos z Řecka se potká se stříbrným olympijským medailistou Kjetilem Borchem z Norska a ve hře je i úřadující mistr Evropy Oliver Zeidler z Německa. 

Skif žen nabídne souboj vítězky Světového poháru I a II a celkové vítězky seriálu Světového poháru Karolien Florijnové z Nizozemska s bronzovou olympijskou medailistkou Magdalenou Lobnigovou z Rakouska. Florijnová zůstává v letošní sezoně zatím neporažená. Česko má v této disciplíně zastoupení Lenkou Antošovou.

Velká očekávání budou mít bratři Sinkovićové z Chorvatska, kteří jsou od svého návratu do dvojskifu na začátku letošní sezony neporaženi. Ve dvojskifu mužů nás bude reprezentovat Jakub Podrazil s Janem Cincibuchem. V disciplíně mužského dvosjkifu lehkých vah pak startují Míra Vraštil s Jirkou Šimánkem.

V ženském dvojskifu se utkají Roos de Jongová a Laila Youssifouová z Nizozemska, vítězky seriálu Světového poháru 2022, s úřadujícími olympijskými vítězkami z Rumunska Simonou Radisovou a Ancutou Bodnarovou. 

Itálie dorazí jako nejpočetnější tým, startuje ve 20 disciplínách. Olympijské vítězky ve dvojskifu lehkých vah Valentina Rodiniová a Federica Cesariniová budou závodit proti olympioničkám z Tokia 2020 z Velké Británie a Francie. Proti této posádce startuje česká loď ve složení Veronika Činková a Kristýna Neuhortová.

Německá federace vkládá velké naděje do svých skifařů. Alexandra Foesterová přijíždí do Mnichova po získání titulu mistryně světa do 23 let, který vybojovala na MS U23 ve Varese. Oliver Zeidler závodí na domácích vodách a určitě chce předvést lepší výkon než v Tokiu na OH. Dobré výsledky očekává také mužská osma, vlajková loď Německa, v jejímž středu sedí stříbrný olympijský medailista Laurits Follert. Jejich soupeřem bude Velká Británie, vítězové Světových pohárů ve veslování I a III.

Další startující české posádky: párová čtyřka mužů (Filip Zima, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla, Jan Fleissner), dvojka žen (Pavlína Flamíková, Radka Novotníková)

Závody začínají ve čtvrtek 11. srpna v 9:00 hodin rozjížďkami. Od prvního až do posledního závodního dne budou jízdy přenášeny živě na www.worldrowing.com.

Mistrovství Evropy ve veslování se koná od roku 1893 a je jedním z nejdéle trvajících sportovních šampionátů v mezinárodním kalendáři. Po přestávce bylo obnoveno v roce 2007 a v roce 2018 bylo poprvé součástí multisportovní akce. Mistrovství Evropy ve veslování je otevřeno 46 evropským národním veslařským federacím včetně Izraele.

Všechny informace na WORLDROWING 

 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mistrovství Evropy ve veslování 2022 je součástí „multisportovního“ ME v Mnichově

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352