Mistrovství republiky korunovalo Ergoshow 2017

19.2.2017

Nejlepší trojice mužůNejlepší trojice mužů
Nejlepší trojice mužů
Nejlepší trojice ženNejlepší trojice žen
Nejlepší trojice žen
Nejlepší trojice mužů lehkých vahNejlepší trojice mužů lehkých vah
Nejlepší trojice mužů lehkých vah
Nejlepší trojice žen lehkých vahNejlepší trojice žen lehkých vah
Nejlepší trojice žen lehkých vah
Nejlepší trojice juniorůNejlepší trojice juniorů
Nejlepší trojice juniorů
Nejlepší trojice juniorekNejlepší trojice juniorek
Nejlepší trojice juniorek
Nejlepší trojice dorostencůNejlepší trojice dorostenců
Nejlepší trojice dorostenců
Nejlepší trojice dorostenekNejlepší trojice dorostenek
Nejlepší trojice dorostenek
Nový čestný člen ČVS Miroslav HatalaNový čestný člen ČVS Miroslav Hatala
Nový čestný člen ČVS Miroslav Hatala
Vložený závod akademických čtyřek (Foto Zdeněk Paroulek)Vložený závod akademických čtyřek (Foto Zdeněk Paroulek)
Vložený závod akademických čtyřek (Foto Zdeněk Paroulek)
Soubor:
vysledky_ergo2017.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
258kB

Nesmírně nabitý a dynamicky plynoucí program připravili pořadatelé z VK Hodonín při dvoudenní Ergoshow 2017. Celou akci korunovalo XXIV. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru

Jeho součástí bylo také akademické mistrovství republiky a vložené závody – Masters top one, žákovský trojboj či akademický závod na čtyřech spojených trenažérech. Předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček a generální sekretář Josef Johánek v jeho průběhu předali odznak a diplom novému čestnému členovi ČVS Miroslavu Hatalovi z VK Hodonín. Padl rovněž další český rekord: Waldemar Kubíček z Českých Budějovic s intelektuálním postižením (kategorie do 15 let) ho vylepšil na čas 04:49,6.

Mistrům republiky v osmi hlavních soutěžních kategoriích jsme ve sportovní hale TEZA Hodonín položili dvě otázky:

1. Jaká je tvá spokojenost s výkonem?

2. Jakou máš drogu, na které ujíždíš?

 

Muži: Jakub Podrazil (Dukla Praha, 05:46,9)

1. Asi o vteřinkou jsme si vylepšil osobák. Mohlo to být ještě lepší, ale asi posledních patnáct metrů jsem to jen nechal dojet. Trenér (Milan Doleček) si myslí, že jinak by čas mohl být ještě o vteřinku lepší. Na druhou stranu jsem toho měl už plné kecky, i když většinu závodu se mi jelo perfektně.

2. Na psech. Mám stafordšírského bulteriéra a vořecha. Když mi není hej, tak se projeví, že pes je opravu nejlepší přítel člověka. Na páníčka se nikdy nezlobí, jsou to prostě zlatá zvířata.

 

Ženy: Pavlína Žižková (VK Olomouc, 06:57,6) 

1. Chtěla jsem vyzkoušet, jestli se mi návrat na trenažérové závody ještě podaří. A po roční pauze to vyšlo. Přitom ještě před týdnem jsem byla nemocná, ale pak jsem vše vyladila a dneska to bylo tak trochu na jistotu. Zkušenosti mi pomohly. 

2. Ještě před rokem bych řekla kafe, ale to už nepiju. Jinak se to u mě různé mění.

 

Muži lehkých vah: Lukáš Babač (VK Sĺňava Piešťany, 06:08,9) 

1. Podařilo se mi zajet osobák, což mě potěšilo. Čas jsem si vylepšil o 2,3 sekundy. Je tady dobré prostředí a navíc kluci, kteří se mnou jeli, mě trochu potlačili dopředu. 

2. Úplně nejvíc je oreo dort od mojí přítelkyně. Kvůli váze ho můžu mít jen párkrát do roka, ale fakt mě dokáže nabudit a vždy se na něj těším. A pak vepřo-knedlo-zelo od mojí mamky.

 

Ženy lehkých vah: Zuzana Nečasová (LS Brno, 07:25,7) 

1. Jela jsem tak, abych si udržela náskok ze začátku závodu. A to se povedlo. Dokonce jsem si asi o devět vteřin vylepšila osobák! Jsem strašně ráda... Od komentátora jsem sice slyšela, že probíhá souboj o druhé místo (mezi Kristýnou Neuhortovou a Monikou Novákovou), ale to jsem moc nesledovala. Maximálně jsem se soustředila na svůj vlastní výkon.

2. Když si to kvůli udržení váhy můžu dovolit, tak určitě na čokoládě. Ale maximálně si dám půlku běžného balení :-)

 

Junioři: Vít Šantrůček (SK Hamr, 06:08,8) 

1. S výsledkem závodu jsem hodně spokojený. Průběh byl fakt rychlý – Gabriel (Mahler) to zase pořádně rozjel. Posledně jsem si ho nechal ujet, tak teď jsem si řekl, že se ho budu snažit držet a dostat ho za sebe. A to se mi podařilo.

2. To úplně nemám tušení... Pokud by to mělo být třeba něco k jídlu, tak určitě na mámině výborné bagetě s kuřecím masem.

 

Juniorky: Sofie Kinclová (VK Bohemians, 07:12,8) 

1. Nejela jsem moc dobře. Až dodnes jsem ještě nikdy nebyla nasazena do nejrychlejší skupiny, takže i když jsem jela první, stále jsem počítala s tím, že soupeřky v průběhu závodu začnou finišovat. A pak už to nějak nešlo zrychlit. Přitom původně jsem chtěla jet pod sedm minut, což úplně nevyšlo... Teď se těším, až si zkusím veslování na vodě... S kanoistikou to začíná být problematické, hledám si nový oddíl. Ale doufám, že to taky vyjde.

2. Ujíždím na písničkách. Mám ráda i různé sladkosti, ale musím si hlídat, abych na nich moc závislá nebyla. Proto radši sáhnu po masu.

 

Dorostenci: Tomáš Zobal (VK Slavia Praha, 06:33,8) 

1. Jsem spokojený jak s dnešním výkonem, tak s průběhem celé zimní sezóny. Vzhledem k tomu, že vloni jsem zajel nejlepší čas 7:08, tak letos je to úplně úžasné. Vlastně jsem vyhrál, co se dalo, a jsem za to rád. 

2. Mou velkou zálibou je fotbal. Rád si ho chodím zahrát, hodně mě baví. Asi nikdy by ze mě nemohl být dobrý fotbalista, zase tak mi nejde, ale je to pro mě dokonalý relax.

 

Dorostenky: Anna Šantrůčková (SK Hamr, 07:09,0) 

1. Ráno mi nebylo dobře, tak jsem před startem měla trochu strach. Závod jsem ale rozjela v tempu, v jakém jsem chtěla – jen asi o vteřinku, o dvě horší, než jsem původně předpokládala. Od začátku mi bylo jasné, že na rekord to nebude, ale co jsem si na začátku najela, jsem si udržela po celou dobu. Navíc čas byl pod 7:10, což je určitě dobré. 

2. Pro mě to jsou hlavně lidi okolo, rodina nebo přátelé. Pokud by mělo jít o věc, tak toho mám hrozně moc. Na závody si třeba vozím kamínek, u něhož mám pocit, že mě nabíjí.

 

Kompletní výsledky z XXIV. Mezinárodního mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru, Akademického mistrovství ČR 2017 a vložených závodů Ergoshow 2017 naleznete zde.

Konečné pohárové výsledky objevíte zde.

Více fotek si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mistrovství republiky korunovalo Ergoshow 2017

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352