Mistrovství světa 2018 v Plovdivu klepe na dveře

5.9.2018

PlovdivPlovdiv
Plovdiv
Soubor:
2018wchplovdivprovisionaltimetablev.3_290818_neutral.pdf
Popis:
Časový rozpis
Formát:
pdf
Velikost:
195kB

Více jak devět set sportovců z 62 zemí světa se zúčastní nejdůležitější veslařské akce roku. V Centru vodních sportů na řece Maritza v bulharském Plovdivu se od 9. do 16. září uskuteční letošní Mistrovství světa ve veslování. Závodníci budou bojovat o mistrovské tituly ve 14 olympijských, 6 mezinárodních a 9 para disciplínách. Největší výpravu 27 posádek přiveze do Bulharska tým Spojených států amerických. Česká výprava je složena ze 7 lodí. Větší část českého týmu odletěla do Bulharska dnes ráno z pražského letiště. Zbytek vyrazí v sobotu. Včera proběhla na Slavii tisková konference, ze které naleznete fotky ve fotogalerii.

Největším medailovým želízkem bude obhájce loňského titulu na skifu, Ondřej Synek. Trojnásobný olympijský medailista a pětinásobný mistr světa letos zvítězil v I. kole světového poháru v Bělehradě a ve III. kole v Lucernu dojel třetí. Do Plovdivu tak míří s nejvyššími ambicemi. Jeho hlavním soupeřem bude Robbie Manson z Nového Zélandu, který v interním souboji porazil dvojnásobného olympijského šampiona Mahé Drysdala a získal tak právo startovat na skifu. Mahé Drysdale se představí v párové čtyřce.

S velkými ambicemi odletí do jihovýchodní Evropy také druhá posádka trenéra Milana Dolečka. Vítězové celkového hodnocení světového poháru na dvojce bez kormidelníka budou chtít nejen poprvé ve společné kariéře nakouknout do velkého finále, ale také zaútočit na jednu z medailí. Lukáši Helešicovi s Jakubem Podrazilem se od loňského roku povedl výrazný progres, který tito mladí veslaři korunovali triumfem ve II. kole SP v Linci. Na stupních vítězů nechyběli ani jednou, z Bělehradu si přivezli stříbro a z Lucernu bronz.

S přáním prolomit bránu do finále nastoupí také mistryně Evropy na dvojskifu z roku 2017, Kristýna Fleissnerová a Lenka Antošová. Po zdravotních problémech Lenky Antošové, způsobených pádem z kola, tato dvojice téměř celou sezónu doháněla výrazné tréninkové manko. I přesto veslařky Slavie Praha skončily páté na mistrovství Evropy v Glasgow a dvakrát vyhrály finále B v závodech světového poháru.

Druhou ženskou posádkou v Bulharsku bude párová čtyřka v čele s olympijskou vítězkou Mirkou Topinkovou. Po delší době tak bude mít Česká republika obsazenou větší dámskou disciplínu než dvojskif. Loď strokovaná Akademickou mistryní světa 2018 Lucií Žabovou se bude muset vypořádat se silnou konkurencí dalších 14 posádek. Dvě zkušené závodnice doplní Helena Hlasová a Alena Schejbalová, pro které to bude premiéra na světovém šampionátu.

Silným článkem české výpravy je také skupina veslařů lehkých vah. Svěřenci trenéra Michala Vabrouška nastoupí ve dvou disciplínách. V olympijském dvojskifu LV pojedou stejně jako v minulém roce Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem s cílem vylepšit loňské sedmé místo. Což znamená postoupit do finále A. Na párové čtyřce lehkých vah budou závodit Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora a na pozici stroka Jan Cincibuch. Tato čtveřice se svými výkony v letošní sezóně zařadila mezi adepty na medailové pozice. Vicemistři Evropy z Glasgow vyhráli I. kolo světového poháru v Bělehradě, v Lucernu dojeli čtvrtí.

Poslední českou nominovanou lodí je čtyřka bez kormidelníka. Posádka, která vznikla až v průběhu sezóny, předváděla nadějné výsledky směrem k Mistrovství světa v Plovdivu. Zkušené veslaře Matyáše Klanga a Petra Melichara doplnili mladí dravci Jakub Grabmüller a Matěj Tikal. Společně dojeli desátí ve finále SP v Lucernu. Na ME v Glasgow se jim podařilo probojovat do finále, kde dojeli šestí.

Kompletní nominace českého týmu.

Startovní listiny jsou na stránkách WorldRowing.com.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > 2018 > MS 2018 - Plovdiv > Novinky > Mistrovství světa 2018 v Plovdivu klepe na dveře

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352