Mistrovství světa do 23 let v Poznani zahájeno

25.7.2018

Včera v podvečer bylo v polské Poznani slavnostně zahájeno Mistrovství světa do 23 let, kterého se zúčastní rekordní počet veslařů z 55 zemí světa.  Mezi nimi se na jezeře Malta představí i pět českých posádek. Tři z nich čeká dnes odpoledne rozjížďka. České vystoupení na tomto šampionátu odstartuje bývalý juniorský mistr světa Jan Fleissner, jenž bude od 15:20 bojovat o postup do čtvrtfinále skifařů lehkých vah. Soupeři mu budou závodníci z Jihoafrické republiky, Hong Kongu, Finska a Švédska.

V 17:15 odstartuje do své rozjížďky čtyřka bez kormidelníka Štěpán Keller, Vít Šantrůček, Matěj Mach a Martin Musil. K zajištění přímého postupu do semifinále musí kluci dojet v konkurenci Novozélanďanů, Kanaďanů, Britů a Norů nejhůře třetí. Dvacet minut po nich zahájí své účinkování na MS U23 i párová čtyřka žen Anna Žabová, Zuzana Metlická, Pavlína Flamíková, Markéta Nedělová. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí si už dnes mohou děvčata zajistit účast v sobotním Finále A. K tomu však potřebují porazit německé, polské i rumunské soupeřky.

Všechny důležité informace včetně časového programu, rozlosování jednotlivých závodů a výsledků najdete zde.

Live VIDEO stream z každého závodu můžete sledovat na facebooku World Rowing nebo World Rowing Under 23.

Další fotky české výpravy najdete ve fotogalerii.

Rozjížďky - středa

BLM1x15:20RSACZE HKGFINSWE
BM4-17:15CZE NZLCANGBRNOR
BW4x-17:35CZE GERPOLROU 
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > 2018 > MS U23 2018 - Poznaň > Novinky > Mistrovství světa do 23 let v Poznani zahájeno

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352