Mistrovství světa juniorů i s pěti českými posádkami startuje dnes

11.8.2021

📷 Radka Šindílková📷 Radka Šindílková
📷 Radka Šindílková
📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová

Po dvouletém čekání způsobeném pandemií koronaviru budou mít veslaři juniorské kategorie možnost opět zabojovat o světové medaile. Dnes v bulharském Plovdivu začíná s téměř 600 závodníky ze 43 zemí celého světa. Ústřední trenér mládeže Vít Kučera nominoval na tuto akci také pět českých posádek. V českém výběru se objeví několik medailistů z loňského mistrovství Evropy juniorů, které bylo pro mladé reprezentanty vrcholnou akcí v minulém roce.

Hned čtyři najdeme v osmiveslici juniorů, kterou na závody v Plovdivu připravil Jan Gruber. Filip Snášel, Martin Sedlák a Jiří Oppitz si v loňském roce přivezli z MEJ v Bělehradu stříbrnou medaili právě z osmy. Michal Zindulka vybojoval bronz na párové čtyřce. Tento zkušený kvartet doplní Martin Vakoč, Hugo Růžička, Richard Krejčí, Tomáš Gajdušek a kormidelník Adam Novák. Osmu čeká první rozjížďka ve a hned se může probojovat do finále, pokud dojede nejhůře na druhém místě.

Další dvě posádky nominované na mistrovství světa juniorů jsou složeny z finalistů jarních kontrolek. Nejlepší čtyři sedli do párovky. Adam Šnajdr a Jiří Ingr byli také v loňském roce členy párové čtyřky. Letos si poprvé vyzkouší atmosféru světového šampionátu juniorů. Jen v lodi je oproti loňsku doplní dva veslaři z táborského VK Jordán, Jan Čížek a Jan Koška. Svěřence Pavla Knoba čeká v zítřejší rozjížďce, která odstartuje v , těžký úkol. Přímou cestu do semifinále si vybojuje jen vítěz. Zbylí dva finalisté kontrolních závodů pojedou spolu na dvojskifu. Jakub Sprinzl a Ondřej Pecival nastoupí k prvnímu závodu ve SELČ. Jen první dvě pozice by jim zaručily semifinálovou účast.

Druhý dvojskif vedený Jakubem Literou se představí v nejpočetněji obsazené disciplíně celého mistrovství. Zuzana Pazourková s Lenkou Studenou se poprvé objeví na umělém kanále v Plovdivu SELČ. 23 lodí je rozděleno do čtyř rozjížděk a do semifinále postoupí jen nejrychlejší z každé jízdy.

Poslední českou posádkou na startu MSJ bude párová čtyřka juniorek. Čtveřice Ema Starostová, Veronika Zámostná, Eliška Švejdová, Kristýna Macková si na svůj vstup do soutěže musí počkat do čtvrtka. Svěřenkyně Luboše Ondráčka vystartují v  SELČ a vítězstvím v úvodní jízdě by si zajistily místo v nedělním boji o medaile. V opačném případě je v pátek čeká opravná jízda.

Live tracker s živým komentářem bude k dispozici během všech závodů na stránce www.worldrowing.com. Přímý přenos je naplánován na sobotní a nedělní program.  

Nominace českého týmu.  Více fotografií jednotlivých posádek je ve fotogalerii MSJ 2021 - Plovdiv.

Rozjížďky českých posádek

JM4x H3středa9:00ESTCZE CANIRLSRB 1 ->SA/B
2.. ->R
JM2x H2středa9:18SLOITAUSACZE FRANED1-2 ->SA/B
3.. ->R
JW2x H3středa9:42CZE LTUFRANEDAUTSVK1 ->SA/B
2.. ->R
JW4x H1 čtcrtek 9:18 RUS CZE  GER HUN POL CAN 1 ->FA
2.. ->R
JM8+ H1 čtvrtek 9:30 CZE HUN GERBLR ROU  1-2 ->FA
2.. ->R
 
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MSJ 2021 - Plovdiv > Novinky > Mistrovství světa juniorů i s pěti českými posádkami startuje dnes

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352