Mistrovství světa juniorů v Račicích začíná za měsíc

1.7.2010

Přípravy na Mistrovství světa juniorů, které se uskuteční od 4 do 8 srpna 2010 ve Sportcentru v Račicích jsou v plném proudu. Největší novinkou je stavba přívodu vody z řeky Labe. Bylo prodlouženo závlahové zařízení potrubím až do kanálu a 12 června začaly proudit do kanálu první kubíky vody. V současné době přiteče do kanálu cca 900 m3 vody, což znamená denní zvýšení hlainy o 6 mm v celém kanálu.

Zajímavostí je, že přítok vody, který do vod kanálu přináší kromě vody i značné množství kyslíku, přivítaly všechny ryby v kanále a každý den předvádějí na místě vtoku nádherné divadlo.

V současné době probíhá údržba všech plat a přechodových můstků, připravuje se rekonstrukce 2. patra cílové věže.
Na cílové věži byl také posílen signál zdroje pro internet dalším provozovatelem.Byl tím vytvořen požadovaný specielní zdroj internetového příjmu pouze pro potřeby FISA. 

 K 30.6.2010 bylo přihlášeno 873 závodníků ze 40 zemí.Velká vlna přihlášek se očekává jako před každým MSJ v průběhu měsíce července – zřejmě po nominacích v jednotlivých zemích. První výpravou,která přijede na MSJ bude výprava veslařů Nového Zélandu.

 Pořadatelům přicházejí již i objednávky vstupenek a ubytování zejména od fanoušků z Německa, ale přijedou i návštěvníci z Austrálie a Nového Zélandu.

Finálové boje juniorů bude přenášet v neděli 8.srpna v přímém přenosu Ceská televize na ČT 4 Sport od 12:50 do 15:20 hodin.

Záštitu na světovým šampionátem přijal Alexandr Vondra, senátor PČR a Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.

ZP, DM

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mistrovství světa juniorů v Račicích začíná za měsíc

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352