Mládežnické kontrolky v Račicích nabídly napínavé souboje

13.7.2020

Jakub Jech / 📷 Sára MeuerováJakub Jech / 📷 Sára Meuerová
Jakub Jech / 📷 Sára Meuerová
Juniorky / 📷 Tomáš ZobalJuniorky / 📷 Tomáš Zobal
Juniorky / 📷 Tomáš Zobal
Jan Chlebovský / 📷 Sára MeuerováJan Chlebovský / 📷 Sára Meuerová
Jan Chlebovský / 📷 Sára Meuerová
Martin Vakoč / 📷 Tomáš ZobalMartin Vakoč / 📷 Tomáš Zobal
Martin Vakoč / 📷 Tomáš Zobal
Dorostenci / 📷 Sára MeuerováDorostenci / 📷 Sára Meuerová
Dorostenci / 📷 Sára Meuerová
Matěj Kašík - Matěj Halady / 📷 Sára MeuerováMatěj Kašík - Matěj Halady / 📷 Sára Meuerová
Matěj Kašík - Matěj Halady / 📷 Sára Meuerová

Uplynulý víkend patřil Kontrolním závodům dorostu, juniorů a juniorek. Mladí veslaři celé dva dny bojovali o svá místa v reprezentačních výběrech. Program v Labe aréně Ústeckého kraje odstartovaly sobotní rozjížďky a případné opravné jízdy. V neděli závody vyvrcholily semifinálovými a finálovými boji, ve kterých se diváci dočkali napínavých a vyrovnaných závodů.

Jednoznačně nejdramatičtější podívanou nabídlo finále skifu juniorů. První tři veslaři projeli cílovou lajnou vměstnáni do 1 sekundy a ani těsně před vyhlášením vítězů nevěděli přesné pořadí. Zlatou medaili a pohár za vítězství nakonec přebral Jakub Jech z Lysé nad Labem, jenž o 0,66 s udolal Jana Chlebovského ze Slavie Praha. Třetí Martin Vakoč z ČVK Praha ztratil na vítěze pouhých 93 setin sekundy.

Skif juniorek si podmanily pardubické veslařky, které obsadily první dvě příčky. Pro vítězství si dojela Magdalena Novotná. Odchovankyně SVK Břeclav se hned po startu ujala vedení, poté ji však v čele na více jak polovinu závodu vystřídala Simona Kohoutová z Třeboně. Mady se však nenechala zlomit a trpělivě si počkala na svoji šanci. Třeboňské soupeřce v závěru trochu došly síly, čehož dvojnásobná medailistka z loňského ročníku závodu Coupe de la Jeunesse dokonale využila a v závěrečné čtvrtině závodu se sebejistým výkonem posunula zpět na první pozici, kterou udržela až do cíle. „Opravdu jsem to nečekala, myslela jsem si, že přede mě půjde Verča i Terka a budu čtvrtá. A najednou jsem prostě vyjela a už jsem to nepustila,“ přiznala šťastná vítězka po závodě, že si v průběhu závodu příliš nevěřila. Také již zmiňovaným Veronice Činkové z Pardubic a Tereze Vlčkové z ČVK Praha se podařilo předjet Simonu Kohoutovou. Veronika byla o 0,38 s v cíli rychleji a stvrdila tak velký pardubický triumf.

Další vítězství do města perníku veze Tomáš Panchártek, jenž ve finále skifu dorostenců udolal o necelých 1,5 sekundy Jana Košku z Tábora. Na třetí příčce projel cílem Jan Řezáč z Olomouce. Stejně jako skif juniorek také skif dorostenek se stal výsadou jednoho klubu. V tomto případě byly nejúspěšnější veslařky VK Smíchov. Pro vítězství si se čtyřsekundovým náskokem přijela Veronika Rozová před oddílovou kolegyní Lucií Rabovou. Bronz patří Veronice Zámostné z Hamru.  

Nejen na skifech ale závodili mladí veslaři na račickém kanále. Dorostenci i junioři se předvedli také na dvojce bez kormidelníka. V kategorii dorostu poměrně s přehledem zvítězili Matějové Kašík a Halady z Břeclavi, kteří ze sobotní rozjížďky postoupili přímo do finále, které ovládli s náskokem téměř 6 sekund před dvojicí Smíchova Filip Hájek – Roman Panasenko. Třetí místo si domů odvezla posádka ČVK Brno ve složení Václav Böhm a Dominik Jesper Roosendaal.

Ve vloženém závodě dvojek juniorů jely v neděli stejné posádky netradičně dvě finálové jízdy, jejichž časy a umístění se sčítaly. V obou kritériích vyšli vítězně Samuel Ložek s Vladimírem Vurstou. Veslaři ČVK Praha zvítězili v obou jízdách, díky čemuž suverénně zvítězili i celkově.

Kompletní výsledky Kontrolních závodů dorostu, juniorů a juniorek 2020.

Rozsáhlé album z kontrolek mládeže najdete ve fotogalerii.  

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Mládežnické kontrolky v Račicích nabídly napínavé souboje

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352