Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Karel KroulíkFoto Karel Kroulík
Foto Karel Kroulík

O víkendu proběhlo v Labe Aréně Ústeckého kraje Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva 2019. Nejmladší veslaři závodili vzhledem k velkému počtu přihlášených posádek již od pátku, kdy byly na programu úvodní rozjížďky. Celkem se do mistrovských závodů zapojilo přes 430 posádek, dalších 20 lodí se představilo ve vložených závodech mixovaných párových osmiveslic. V nejobsazenější disciplíně startovalo neuvěřitelných 43 párových čtyřek s kormidelníkem starších žáků, proto se o postupujících do semifinále rozhodlo v jízdě na čas.

Ze zisku mistrovských titulů se mohli radovat zástupci celkem 12 klubů. Dvě vítězství si domů odvezli také veslaři ze slovenských Piešťan zásluhou Viktora Jurgy, jenž vyhrál na skifu i dvojskifu s Oskarem Gono.  Během celého šampionátu se výborně dařilo polabským oddílům. Kluby z Pardubic, Litoměřic, Mělníka Štětí a Lysé nad Labem si meze rozdělily dvě třetiny všech zlatých medailí. Stejně jako v loňském roce i letos byli nejúspěšnější veslaři z Pardubic, kteří vybojovali celkem 5 mistrovských titulů a jedno stříbro. Hned dva pardubičtí veslaři si domů odvezli dva zlaté úlovky. Tomáš Panchártek s velkým přehledem zvítězil na skifu 14 - ti letých starších žáků a na závěr šampionátu dovedl z pozice veslovoda svoji párovou čtyřku s kormidelníkem do cíle na prvním místě. Obdobně se dařilo jeho mladšímu bratranci, Tadeáši Mukovi. Dvanáctiletý sportovec zvítězil také na skifu a párové čtyřce s kormidelníkem. Obě pardubické čtyřky kormidloval Jan Velínský, kterému se tak během neděle houpaly na krku také dvě zlaté medaile stejně jako jeho kolegům. Mezi dívkami se podobný kousek povedl René Novákové s Alenou Daňkovou z Mělníka, které společně zvítězily na dvojskifu starších žákyň, aby později pomohly k triumfu párové čtyřky s kormidelníkem složené z mladých veslařek Mělníka a Štětí.

Během nedělního finále byli také oceněni vítězové Zimního poháru mládeže 2018 – 19. I v této čtyřkolové soutěži získal nejvíce bodů klub ČVK Pardubice.

S jakou chudí a radostí děti z celé České republiky a Slovenska závodily, se můžete podívat ve fotogalerii.

Kompletní výsledky Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva najdete zde.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mladí veslaři od Labe zářili na MČR žactva 2019