MS 2020 ve veslování na trenažéru: 5 umístění v TOP10

8.2.2020

Foto Petra KlabenešováFoto Petra Klabenešová
Foto Petra Klabenešová
Foto Petra KlabenešováFoto Petra Klabenešová
Foto Petra Klabenešová

Na letošním Mistrovství světa ve veslování na trenažéru v Paříži českým závodníkům sice útok na medailové pozice nevyšel, všech pět startů ale proměnili v umístění v nejlepší desítce!

V pátek večer se představili dva čeští veslaři na sprinterské 500m trati. Nejprve na trenažér usedla Petra Klabenešová v kategorii žen Masters W30. Veslařce irského klubu Kilmacabea se bohužel nepodařilo zopakovat svůj výkon z lednového ME v Praze, za který by brala medaili. Čas 1:40,2 ji ale zařadil na pěkné 6. místo. Ještě o jednu pozici lépe si vedl Václav Trnka mezi zdravotně handicapovanými veslaři. Závodník ČVK Praha zvládl 500m za 1:28,9, díky čemuž si dojel pro páté místo v kategorii mužů PR3.

Oba dva čekal v sobotu ještě klasický 2km závod. Jako první se na startu ale objevila Eliška Andělová, která soutěžila v ženách Masters W40. Reprezentantka VK Smíchov figurovala po první čtvrtině trati na 8. pozici. V dalším průběhu závodu se ale dokázala propracovat až na konečné páté místo, které je v konkurenci dalších 47 veslařek z celého světa skvělé! Ve výsledkové listině se u jejího jména objevil čas 7:22,6. Petra Klabenešová neměla na standardní trati velké ambice: „Neočekávám nic. Jen doufám, že se narvu mezi prvních 20.“ Svůj cíl výrazně předčila. Ve druhé polovině závodu se posunula na desáté místo, které udržela až do cíle. „Překvapila jsem sama sebe! Jsem ráda, že jsem to neodpálila na začátku a dokázala jsem udržet plán.... Lepší než včera, kdy jsem se ani nerozkoukala a bylo po všem,“ neskrývala Petra radost z umístění v TOP10.

Jako poslední se v Paříži z českých zástupců představil Václav Trnka. Zrakově handicapovaný veslař dojel ve světové konkurenci na 7. místě a časem 6:47,9 opět vylepšil svůj vlastní český rekord. Oproti pražskému ME jel o 6,6s rychleji.

Kompletní výsledky najdete zde.

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352