Nejúspěšnější veslař české historie oslavil čtyřicáté narozeniny

16.10.2022

Nejúspěšnější veslař české historie oslavil čtyřicáté narozeniny

Ondřej Synek, živoucí legenda českého veslování, oslavil čtyřicáté narozeniny. Výčet jeho úspěchů je obdi­vuhodný – trojnásobný olympijský medailista, pětinásobný mistr světa a pětinásobný mistr Evropy. K tomu devět celkových vítězství ve světovém poháru.

Svou kariéru začal na dvojskifu s Milanem Dolečkem mladším, na olympiádě v Aténách 2004 byli pátí. Po přesednutí na skif vystřídal Václava Chalupu na pozici české skifařské jedničky a od roku 2005 se dalších 13 let z žádné vrcholné akce nevrátil bez medaile. V roce 2010 se na jezeře Karapiro stal prvním českým mistrem světa v olympijské disciplíně. Mezi olympiádami v Londýně a Riu ovládl všechny tři světové šampionáty a na své výkony navázal opět v roce 2017. V roce 2018 přivezl z mistrovství světa stříbro. Celou dobu ho trenérsky provázel otec jeho bývalého parťáka Milan Doleček.

Ondra minulý rok ukončil svou sportovní kariéru, když se rozhodl nestartovat na olympiádě v Tokiu. Na letošním světovém šampionátu v Račicích tak už působil ve své nové funkci sportovního ředitele Českého veslařského svazu.

Ruzlučku si Ondra nechal na letošní MS do Račic, ještě jednou se posadil do lodi a vesloval před zaplněnými tribunami. Na závěr mistrovství světa si zajel exhibiční rozlučkový závod, který se stal zlatou tečkou šampionátu. V drahách vedle něj seděli jeho někdejší rivalové. Novozélanďan Mahé Drysdale. Nor Olaf Tufte. Brit Alan Campbell. Švéd Lassi Karonen. Slovinec Iztok Čop. Rovněž vítězové a medailisté z olympijských her, mistrovství světa i Evropy.

Ondro, přejeme Ti vše nejlepší k narozeninám a děkujeme za všechno, co jsi dokázal a udělal pro české veslování!
Do dalších let hlavně hodně zdraví.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Nejúspěšnější veslař české historie oslavil čtyřicáté narozeniny

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352