Nominační závody přitáhly do Račic kompletní českou špičku

5.8.2020

📷 Ivana Roháčková/ ASC Dukla📷 Ivana Roháčková/ ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ ASC Dukla

Po kontrolních závodech na skifech a dvojkách bez kormidelníka, které proběhly na začátku července, čekají adepty reprezentačního dresu Nominační závody. Ty začnou v Labe aréně Ústeckého kraje v Račicích dnes v 9:00. Všechny přihlášené posádky absolvují jednu jízdu ve středu a jednu ve čtvrtek. Lodě odstartují s časovými handicapy, které jsou uvedeny ve startovní listině. Handicap se však může změnit. Po sečtení obou jízd bude vyhodnocen nejen výsledný čas a odstup od nejlepší posádky, ale také odstup od světových časů. Úspěšné závodníky pak čeká účast na říjnovém Mistrovství Evropy v Poznani nebo Mistrovství Evropy do 23 let v Duisburgu, které se uskuteční na začátku září. Adeptů na reprezentační dres je hodně. Nominační závody by ústřednímu trenérovi ČVS Jakubu Makovičkovi měly ukázat, kdo na to má.

Hlavním tahákem celého programu budou první závody nově složené posádky Ondřej Synek – Jakub Podrazil. Trojnásobný olympijský medailista se po dlouhých 16 letech vrací do dvojskifu a za svého kolegu si vybral Jakuba Podrazila. Úřadující mistr Evropy v jízdě na veslařském trenažéru posledních devět let startoval v nepárových disciplínách, prožívá tak návrat ke dvěma veslům. Svěřenci Milana Dolečka odstartují oba dva dny v 10:00 v jízdě proti osmiveslici žen U23 a dvojskifu lehkých vah mužů, do kterého ve středu usedne Jiří ŠimánekJanem Cincibuchem a ve čtvrtek s Miroslavem Vraštilem.

15 minut po tomto závodě vyrazí do souboje s časem i se soupeři také dvojskif žen. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou si účast na Olympijských hrách v Tokiu vyjely již v loňském roce, letos pro ně bude vrcholem sezóny právě ME v Poznani. V Račicích se také poprvé představí nově sestavená čtyřka bez kormidelníka žen Nikola Kropáčková, Anna Šantrůčková, Radka Novotníková a Pavlína Flamíková, která se připravuje pod vedením Luboše Ondráčka.

 Zajímavý souboj slibuje souboj seniorských párových čtyřek v 9:30. Kvartet Slavie Praha Vojtěch Řimák, Jakub Paroulek, Petr Ouředníček, Antonín Mařík vyzve posádku slouženou na základě výsledků kontrolních závodů. Trenér této lodi Jan Navrátil však musel na poslední chvíli udělat změnu v sestavě. Trojici Jan Fleissner, Jaroslav Hellebrand a Jan Hájek doplní Tomáš Šišma místo nemocného Jana Potůčka.   

Startovní listinu i s časovými handicapy najdete v rozlosování závodů

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Nominační závody přitáhly do Račic kompletní českou špičku

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


               

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352