Novinky na tradiční Třeboňské regatě

14.8.2019

Pořadatelé tradiční Třeboňské regaty s mezinárodní účastí, která se bude konat o víkendu 24. - 25. srpna 2019, by rádi touto cestou pozvali všechny veslařské kluby, aby si přijely užít víkend v malebné Třeboni a zazávodit si na rybníku Svět.

Regata je součástí Jihočeského poháru společně s Chalupa Cupem v Jindřichově Hradci a zároveň závody Zdravotně handicapovaných sportovců. 

Jako každý rok jsou nachystané novinky! V letošním roce jde o závody mixovaných párových osmiveslic na 500 m dráze. Jedná se o závody mladšího i staršího žactva a o závod 8x+ mix dci – m/dky-ž.V prvním závodě mohou startovat 4 dívky a 4 chlapci bez omezení poměru mladšího vs. staršího žactva. V druhém závodě mohou startovat závodníci dorosteneckých, juniorských a dospělých kategorií také v poměru 50% žen a  50% mužů. Věkový poměr není určen.

Aby byl závod krásným vyvrcholením celé regaty, bylo by pěkné obsadit co nejvíce tratí závodní dráhy na rybníku Svět. Třeboňští v čele s Tomášem Klímou by proto rádi požádali všechny kluby, které mají ve své loděnici párové osmy, zda by mohly tyto lodě do jižních Čech přivézt.

Další novinkou je změna velmi oblíbeného závodu mixů 2x dci/dky na 2x mix Open. Tato změna byla provedena na základě žádostí z minulých let, kdy o mixované posádky měly zájem i jiné kategorie. Tento závod nebude losován, ale bude do jízd poskládán dle průměrného věku posádky, od nejmladší po nejstarší. Z tohoto důvodu bude poslední možnost změny člena posádky na schůzce zástupců.

Uzávěrka přihlášek v systému Sportis je v pondělí 19. srpna 2019 v 23:45.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Novinky na tradiční Třeboňské regatě

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352