Veslařské aktuality

4.6.2007 Juniorská vítězství v Hamburgu

O víkendu se za účasti českých veslařů konala juniorská regata v Hamburgu. Nejlépe si vedla H.Janátová s B.Šindlerovou na dvojce bez, které svůj závod vyhrály. Dalšího vítězství dosáhli dorostenci J.Podrazil, J.Andrle a J.Perevuznik, J.Pilc v sobotu na dvojskifech a v neděli byli společně nejlepší juniorskou posádkou čtyřek párových. Druhé a čtvrté místo obsadila čtyřka párová P.Melichar, P.Ouředníček, P.Handlovič, J.Piskáček. Druhé místo obsadila čtyřka párová juniorek D.Čvančarová, H.Vašková, L.Antošová, M.Sezimová. Čtvrtí byli na čtyřce bez J.Vrabec, T.Janeček, D.Vandas, J.Bořuta. Více z výsledků se můžete dočíst ZDE celý článek

3.6.2007 Synek vítězem SP

Skifař Ondřej Synek se stal vítězem prvého závodu Světového poháru ve veslování, který se dnes konal v rakouském Ottensheimu. Ondřej za sebou nechal celou světovou špičku veslařů, když zvítězil před A.Campbellem z Velké Británie. Další medaili vybojovala M.Knapková, které byla druhá, těsně před M.Gerettovou z USA. Vynikajícíh výsledků dosáhli na světové scéně stále se lepšící nepárový veslaři. Dvojce bez Makovička, Schindler unikla bronzová medaile o pouhých 0,1 sek. a čtyřka bez Neffe,Bruncvík,Horváth,Gruber byla také čtvrtá. Vynikajícího výsledku dosáhla ve své premiéře na skifu i skifařka Jitka Antošová, která obsadila druhé místo ve finále B. Více z výsledků SP na www.worldrowing.com celý článek

3.6.2007 V Ottensheimu 4 lodě ve finále

V nedělním finále závodů SP ve veslování, která se koná v rakouském Ottensheimu, budou startovat také 4 české posádky. Skifaři Knapková a Synek, dvojka bez Makovička, Schindler a čtyřka bez Neffe JR, Bruncvík, Horváth, Gruber. Dvojskifu Chalupa, Doleček JR unikl postup do finále o 1 vteřinu. Přímý přenos můžete sledovt v neděli 3.6. od 10:30 na ČT4 sport, nebo "Live" na www.worldrowing.com, kde si můžete přečíst i výsledky dalších českých posádek. celý článek

1.6.2007 Mistři světa přiletí do Prahy

Ve čtvrtek 7.6. v 8:15 přiletí do Prahy z Dortmundu posádka posledních mistrů světa na osmiveslici. V sestavě z roku 2006 bude scházet pouze Joerg Diessner, kterého nahradí Florian Menningen. Posádka s přehledem vyhrála před týdnem mezinárodní regatu v Essenu a kvůli návštěvě Prahy neodcestovala na závody SP v Ottensheimu, tam bude Německo reprezentovat posádka, která v  Essenu obsadila třetí místo za Polskem. Výprava Německa bude ubytována v pražském hotelu IBIS a na Vltavu bude vyplouvat na vlastní lodi z loděnice VK Slavia Praha. V pátek bude výprava přijata na pražské radnici. Více o dění kolem německé osmiveslice si můžete přečíst ZDE celý článek

31.5.2007 Primátorky-Zentiva 2007 - rozlosováno

Ve středu byl rozlosován veslařský závod Primátorky-Zentiva 2007. Zápis o losování, startovní listinu a časový pořad si můžete prohlédnout ZDE. Na soutěžní leták, který si můžete vytisknout ZDE, můžete  po správném vyplnění tajenky křížovky a vhození v neděli 10.června do slosovacího osudí v cílovém prostoru na I.Pražské pláži na Smíchově,  vyhrát jednu z báječných cen. celý článek

31.5.2007 Světový pohár na TV Ottensheim

Česká televize i v letošním roce vysílá přímý přenos ze všech tří závodů Světového poháru.
V neděli 3.června vysílá z rakouského Ottensheimu finálové jízdy od 10:30 do 11:45 a další část od 14:25 do 16:00 hodin na programu ČT4 Sport. Komentátorem bude ze studia Pavel Čapek. Záznam závodů SP se vysílá v pondělí 4.června od 10:05 do 13:00 hodin opět na ČT4 Sport a v úterý 5.června od 8:45 na programu Eurosport. celý článek

28.5.2007 Rubrika "Mládež"

Na těchto stránkách byla zavedena nová rubrika specializovaná na veslařskou mládež. Informace uvedené v této rubrice naleznete ZDE. celý článek

24.5.2007 Primátorky objektivem J.Koliše

Český veslařský svaz při příležitosti letošního 94.ročníku veslařských závodů Primátorky-Zentiva pořádá výstavu fotografií - Primátorky objektivem Jiřího Koliše. Výstava bude od 28.5. do 10.6. 2007 v pasáži Černá Růže v Praze Na Příkopě. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 29.5.2007 od 14:00. Po skončení výstavy budou fotografie umístěny ve sportovním centru pro veslaře a kanoisty  v Račicích. celý článek

24.5.2007 SP Ottensheim 2007

O víkendu 1.-3.6.2007 se sejde v rakouském Ottensheimu 880 veslařů ze 46 států, kteří budou na 380 lodích usilovat o dobré umístění při I.kole Světového poháru 2007 ve veslování. Nejpočetnější výpravou bude výprava Německa se 37 posádkami  a hned za touto výpravou bude výprava z Číny ze 27 posádkami. Jelikož je letošní rok, rokem kvalifikace na OH 2008 ohlásili návrat i někteří veslaři, kteří zdánlivě již s veslováním skončili, jako například Kanaďan Derek Porter, který naposledy startoval na mezinárodních závoden při OH 2000 a letos se pokusí o kvalifikaci na OH 2008 ve dvojskifu, nebo německá skifařka, čtyřnásobná vítězka olympijských her K.Boron. Více o akci si můžete přečíst ZDE. celý článek

22.5.2007 Oslavy ke 100 letům VK Hodonín Veslařská dráha v Hodoníně

Ustavující schůze VK Hodonín proběhla dne 19.7.1907. Při svém vzniku měl klub 13 lodí a 33 členů. V Hodoníně touto dobou žila výrazná německá komunita a tak české obyvatelstvo vznik klubu přijalo s povděkem i proto, že v tu dobu zde již působil německý veslařský klub Gődinger Ruderverein. Pro potřeby klubu byla najata parcela umožňující přístup k vodě od p. Anselma Daňka v dnešní Miličově ulici, kde byla postavena dřevěná kůlna a  klub měl tak své sídlo a mohl se úspěšně rozvíjet. Více z historie klubu si může přečíst ZDE. Oslavy klubu začínají veslařskými závody pořádanými o víkendu 26.-27.5.2007 při příležitosti 100 let od vzniku klubu. Podrobnosti o závodech si můžete přečíst ZDE.  Oslavy budou ukončeny slavnostním večerem pořádaným výborem VK Hodonín dne 1.6.2007 v tělocvičně klubu. celý článek