Veslařské aktuality

26.4.2007 Ústecká zatáčka Mariánský most

XXXV.ročník Ústecké zatáčky se uskuteční o víkendu 12.-13.5.2007. Uzávěrka přihlášek na tuto soutěž je do 2.5.2007. celý článek

25.4.2007 Odešel Pavel Mlčoch

21. 4. 2007 zemřel po delší těžké nemoci ve věku nedožitých 81 let  dlouholetý člen VK Blesk, Pavel Mlčoch. Jako předseda klubu v letech 1981 až 1987 se zasloužil o rozvoj veslování a zvlášť o veslování veteránské. Byl nositelem Odznaku ČSTV. Poslední rozloučení se zesnulým se koná v pondělí  30. 4. 2007 ve 12 hod. v krematoriu vinohradského hřbitova. Na fotografii z roku 1975 Pavel Mlčoch předává medaile členům VK Blesk T.Hanákovi a P.Panuškovi. celý článek

24.4.2007 Reprezentanti jedou do Szegedu Szeged

Na veslařskou regatu do maďarského Szegedu, která se koná o víkendu 28.-29.4., jedou české veslování reprezentavat: 2-ž NEFFEOVÁ   Irena, BRUNCVÍKOVÁ Libuše, 4-mlv  VRAŠTIL Miroslav, ČABLA Vlastimil, STRAKA Ondřej, KOPÁČ Jiří, trenéři KOPŘIVA Rudolf, HEJDUŠEK Oldřich. Více o závodech si můžete přečíst ZDE. celý článek

23.4.2007 Májové sprinty města Pardubic

Český veslařský svaz a ČVK Pardubice pořádají v úterý 8. 5. 2007 od 10:00hod. MÁJOVÉ SPRINTY MĚSTA PARDUBIC. Místo konání : Labe nad loděnicí Arosa. Dráha 500 m.Startuje se po dvojicích - vyřazovacím způsobem. Přesný časový pořad bude uveřejněn po uzávěrce přihlášek na www.cvkpardubice.cz Přihlášky do 25. 4. 2007 ( středa ) na adresu Libor KUBRYCHT, U Josefa 111, 530 09 Pardubice, email : . celý článek

23.4.2007 Neumannová se stará o skifařku

Server Lidovky.cz zveřejnil povídání Mirky Knapkové s Kateřinou Neumannovouv v záři jarního slunce v loděnici VK Slavia Praha  o tom, jak by Katka měla Mirce pomoci k absolutnímu vrcholu. Neumannová prý Knapkovou náležitě motivuje a častěji nyní pracuje ve větších intenzitách. „Mirce chci pomáhat a ne jí něco vnucovat,“ říká Neumannová jasně. „Už jsem také zjistila, že veslovat nemůžu jen na vodu a tyčinky müsli,“ říká Knapková v souvislosti s tím, když jí Petr Havlíček  vysvětloval, že její tělo je jakýsi výrobní nástroj: „Pokud si ho člověk zachová i díky regeneraci a vhodné stravě co nejdéle neopotřebované, pak je schopné mu přinášet i peníze...“ Celý článek si můžete přečíst ZDE celý článek

23.4.2007 Jarní závody v Brně

Přinášíme výsledky Jarních veslařských závodů mládeže a dospělých, které uspořádaly Lodní sporty Brno v sobotu 21. dubna na Brněnské přehradě. Nejúspěšnějším klubem byly Lodní sporty. Jeho závodníci zvítězili v devíti závodech. Do finále skifu mužů se probojovali dokonce čtyři skifaři LS Brno. V konkurenci veslařů z 15 klubů České republiky a Slovenska byl druhým nejúspěšnějším oddílem KVM Mělník, více... celý článek

23.4.2007 Tři vítězství na jezeře Piediluco

Na italském jezeře Piediluco se od pátku do neděle konal Memoriál Paolo D´Aloja a české posádky zde vybojovaly tři vítězství. Dvakrát se to podařilo skifaři O.Synkovi a jednou čtyřce bez K.Neffe, M.Bruncvík, J.Gruber, J.Zof. Dále k české účasti: 2xjky - v pátečních rozjížďkách skončily ve svých jízdách obě české posádky na třetím místě. V sobotním finále se lépe vedlo dorostenkám L.Antošové a D.Čvančarové, když obsadily 4.místo (7:49,8) před pátými K.Konečnou a T.Kocianovou (8:00,8). V nedělním finále vybojovala L.Antošová a D.Čvančarová druhé místo ( 7:48) za ITA (7:43). K.Konečná a T.Kocianová skončily na 6.místě (7:59). 2-m - v pátečních rozjížďkách startovalo pět českých posádek. Nejlépe se vedlo  K.Neffemu a M.Bruncvíkovi (7:10), kteří jízdu vyhráli. J.Makovička a J.Schindler (7:06) byli druzí, J.Friedberger s T.Paterou (7:23) třetí, J.Gruber s J.Zofem (7:18) a F.Kaplan, s J.Ventrubou (7:35)  čtvrtí. V sobotním finále obsadila posádka J.Makovička a J.Schindler (6:57) druhé místo a K.Neffe, M.Bruncvík byli čtvrtí (7:04). V sobotních rozjížďkách pro nedělní finále startovala již pouze posádka  J.Makovička a J.Schindler, postoupila z druhého místa  a i v nedělním finále byla druhá o 2 sek. za posádkou ITA. 4-m - v sobotních rozjížďkách zvítězila posádka J.Gruber,K.Neffe,J.Zof, M.Bruncvík (6:06) a čtvrtí byli J.Ventruba,F.Kaplan,J.Friedberger,T.Patera (6:19). V nedělním finále posádka J.Gruber,K.Neffe,J.Zof, M.Bruncvík zvítězila (6:15,2), před GRE (6:15,6). Druhá česká posádka byla ve finále osmá, poslední (6:36). 1xm - skifař Ondra Synek nenašel po tři dny v Itálii konkurenci, když dvakrát vyhrál finálový závod skifařů. 2xmlv - bratři O. a J.Vetešníkovi postoupili v pátek z druhého místa do sobotního finále ve kterém obsadili třetí místo (6:39) za ITA (6:34) a GRE (6:38). V sobotních rozjížďkách zvítězili a v nedělním finále byli čtvrtí (6:39,4) za ITA (6:35), GRE, ITA (6:39,0). V celkovém bodování 12 států v Memoriálu Paolo D´Aloja zvítězila ITA (139) před GRE (48) a CZE (16). Závodů se zúčastnili i závodníci z Číny. Více o závodech se můžete dočíst ZDE. celý článek

19.4.2007 Ondra a vicemiss L.S.Fischerová a O.Synek

Sportovní časopis Totalsport ve své rubrice flirt Totalsportu vytiskl v posledním čísle rozhovor mezi skifařem Ondřejem Synkem a druhou českou vicemiss Lilian Sarah Fischerovou. V rozhovoru se můžete dočíst, jak Lilian přišla ke jménu Sarah, že Ondra  ze svého stravování žádnou vědu nedělá, dokonce má od doktora předepsáno jíst bůček a až skončí s veslováním bude asi zase zlatník. Rozhovor ve dvou souborech pdf si můžete přečíst ZDE. celý článek

19.4.2007 Přihlášky na mistrovství ČR ve skifu a dvojce SC Račice

V pondělí 23.4.2007 je uzávěrka přihlášek na novou soutěž ČVS a to na samostatné MČR pro discipliny skif a dvojka bez. Závody se uskuteční 5.-6.5.2007 v Račicích a budou současně i kontrolním testem pro veslaře usilující o zařazení do některé z reprezentačních posádek seniorů a juniorů. Propozice k této akci naleznete v Celostátním vypsání ČVS celý článek

18.4.2007 Reprezentanti letí do Itálie Lago di Piediluco

První letošní zahraniční start čeká o víkendu 21.-22.04. reprezentační výběr veslařů. Letecky do Říma a autobusem k jezeru  Lago di Piediluco, které leží v oblasti Lazio poblíž města Terni se ve čtvrtek 19.4. vydá na 21.ročník Memorial Paolo D´Aloja výprava: skif - O.Synek, dvojka bez J.Makovička, J.Schindler, čtyřka bez "A" -  J.Gruber,K.Neffe,J.Zof,M.Bruncvík, čtyřka bez "B" - J.Ventruba,F.Kaplan,J.Friedberger,T.Patera, dvojskif lv - J.Vetešník,O.Vetešník, dvojskif juniorek "A"- L.Antošová,D.Čvančarová, dvojskif juniorek "B" - K.Konečná,T.Kocianová. Realizační tým - P.Blecha vedoucí, F.Piškule masér, V.Pazderka trenér, M.Vabroušek trenér. Více o závodech se můžete dočíst ZDE. celý článek