Veslařské aktuality

7.9.2005 Co se dá také dokázat

07.09. - 08:40 Co se dá všechno dokázat a kde jsou asi hranice lidských schopností a vůle předvedli na MS ve veslování slovinští veslaři I.Cop a L.Spik. Na rozdíl od všech ostatních veslařů, kteří startovali na MS s různými úspěchy po dobu 7 dní třikrát, max. čtyřikrát, tak tito dva borci startovali během 7 dnů šestkrát a výsledkem bylo zlato z dvojskifu a stříbro ze čtyřky párové. celý článek

6.9.2005 J.Hellebrand opět ve finále MS

06.09. - 09:10  Opět po třiceti letech byl Jaroslav Hellebrand ve finále MS. Takřka 60letý skifař VK Smíchov obsadil čtvrté místo při české premiéře v závodech zdravotně postižených skifařů. Proti Jardovi nastoupili veslaři, jejichž věk charakterizoval Jarda slovy "mohli by to být moji synci". Účast zdravotně postiženého veslaře na MS měla být první exkurzí do neznámé oblasti veslařských závodů zdravotně postižených a zrealizována byla díky pochopení České federace zdravotně postižených sportovců - Spastic handicap. Kdyby ale, výsledkem celé akce mělo být jen malé zpříjemnění života jednoho veslaře, jehož v roce 2000 při přistání "neposlechlo" rogalo, tak to stálo za to. celý článek

6.9.2005 Ondřej Synek pokračuje v tradici

06.09. - 08:10   Je tomu již 16 let kdy Václav Chalupa vstoupil impozantně do skupiny světových skifařů, když získal na MS 1989 stříbrnou medaili. Celkem byl 15x ve finále světové soutěže skifařů a 8x přivezl medaili. Na OH 2000 pro nemoc odstoupil ze závodu. Ondřej Synek začal stejným způsobem jako před lety V.Chalupa, když svůj prvý start na skifu ozdobil bronzem a udržel tak kontinuitu účasti skifařů ve finále světové soutěže od roku 1989. Ondřej je odchovancem klubu VK Kondor Brandýs n/L. a v současnosti je v péči resortního sportovního střediska MO ČR - Dukla Praha a připravuje se pod vedením trenéra M.Dolečka st. celý článek

5.9.2005 Kongres FISA

05.09. - 12:50  Součástí MS v japonském Gifu byl i kongres FISA, jehož delegáti rozhodli o tom, že bude: MS 2009 v Poznani, MS 2008 U23 v Brandenburgu, MSJ 2009 v Brive-la-Gaillarde a FISA Masters 2008 v Trakai. Dále se delegáti dohodli na tom, že pořad MS U23 bude od roku 2006 rozšířen o disciplinu 8+ž. Více se dozvíte na: http://www.worldrowing.com/news/fullstory.sps?iNewsid=233827&itype= celý článek

5.9.2005 Co napsal P.Čermák z MS

05.09. - 10:30  Články Petra Čermáka z MS 2005 ve veslování si můžete přečíst na  http://sport.idnes.cz/sporty.asp celý článek

5.9.2005 Prvá medaile Mirky, ale i Česka z MS

05.09. - 08:50 Po dlouhých 37 letech navazuje Mirka Knapková na úspěšnou skifařku, Alenu Postlovou-Kvasilovou, která ve skifu vybojovala v letech 1961-67 celkem pět medailí na ME. Prvé MS pro kategorii žen se konalo až v roce 1974. Mirka Knapková vybojovala v Japonsku svojí, ale i českou prvou medaili na MS v kategorii skifu žen. Mirka Knapková začala s veslováním po ukončení své atletické kariéry ve 20 letech v klubu LS Brno . Po odchodu do pražského klubu VK Slavia Praha s podporou odboru sportu Ministerstva vnitra ČR a pětileté veslařské přípravě vedené trenérem  Tomášem Kacovským dokázala, že ani ve dvaceti letech není pozdě zahájit veslařskou medailovou kariéru. celý článek

4.9.2005 Na MS M.Knapková stříbrná, O.Synek bronzový a čtyřka čtvrtá

04.09. - 07:05    Dvě medaile vybojovali veslaři na MS v japonském Gifu. Mirka Knapková získala stříbro ve skifu žen, když jedinou přemožitelkou jí byla E.Karsten z Běloruska. Ondřej Synek vítěz letošního ročníku Světového poháru, získal bronz ve skifu mužů, když jej ve finále porazili vítěz závodu M.Drysdale z Nového Zélandu a druhý O.Tufte z Norska. Čtvrté místo vybojovala čtyřka párová mužů D.Jirka, J.Hanák, V.Chalupa, M.Doleček, když prvá tři místa obsadily posádky POL, SLO, EST. Čtvrté místo vybojoval i J.Hellebrand ve skifu zdravotně postižených. Čtyřka bez kormidelníka K.Neffe, J.Schindler, J.Makovička, P.Vitásek obsadila 8.místo, když jí ve finíle B porazila posádka ITA. Shodně 11.místo vybojovaly posádky dvojky bez mužů J.Ventruba, T.Karas a dvojskif mužů lehké váhy J. a O.Vetešníkovi. Více z výsledků na www.worldrowing.com celý článek

2.9.2005 Čtyřka párová postupuje do finále !

02.09. - 06:50   Druhý den semifinalových závodů rozhodl o tom, že čtyřka párová mužů D.Jirka, J.Hanák, V.Chalupa, M.Doleček pojede nedělní finále, když skončila druhá ve své jízdě. Poslední v semifinalové jízdě skončil dvojskif mužů lehké váhy bratrů Vtešníkových a nastoupí do finále o 7-12 místo. Více na http://dps.twiihosting.net/fisa/doc/content/doc_7_993.pdf celý článek

1.9.2005 Skifařka i skifař vyhráli semifinále ! Miroslava Knapková

01.09. - 07:05  Na MS ve veslování zvítězila M.Knapková i O.Synek ve své semifinalové jízdě a naznačili tak své medailové ambice pro sobotní finále. Česká republika jako jediná  má zastoupení ve skifařských finálových závodech  žen i mužů. Další české posádky 4-m a 2-m, které se představily v semifinále nestačily na prvé tři postupující posádky a skončily shodně na 5.místě. Více z výsledků na http://dps.twiihosting.net/fisa/doc/content/doc_7_991.pdf a komentář na  http://www.sport.cz/ostatni/vodni_sporty/64088-skifari.html celý článek

31.8.2005 Veslařský svět okukuje prince... Ondřej Synek

31.08. - 10:10 Jak veslařský svět okukuje prince z Ćeska si můžete přečíst v článku P.Čermáka, přímého účastníka MS ve veslování. Více na http://sport.idnes.cz/sporty.asp?r=sporty&c=A050830_221234_sporty_rou celý článek