Veslařské aktuality

5.9.2005 Kongres FISA

05.09. - 12:50  Součástí MS v japonském Gifu byl i kongres FISA, jehož delegáti rozhodli o tom, že bude: MS 2009 v Poznani, MS 2008 U23 v Brandenburgu, MSJ 2009 v Brive-la-Gaillarde a FISA Masters 2008 v Trakai. Dále se delegáti dohodli na tom, že pořad MS U23 bude od roku 2006 rozšířen o disciplinu 8+ž. Více se dozvíte na: http://www.worldrowing.com/news/fullstory.sps?iNewsid=233827&itype= celý článek

5.9.2005 Co napsal P.Čermák z MS

05.09. - 10:30  Články Petra Čermáka z MS 2005 ve veslování si můžete přečíst na  http://sport.idnes.cz/sporty.asp celý článek

5.9.2005 Prvá medaile Mirky, ale i Česka z MS

05.09. - 08:50 Po dlouhých 37 letech navazuje Mirka Knapková na úspěšnou skifařku, Alenu Postlovou-Kvasilovou, která ve skifu vybojovala v letech 1961-67 celkem pět medailí na ME. Prvé MS pro kategorii žen se konalo až v roce 1974. Mirka Knapková vybojovala v Japonsku svojí, ale i českou prvou medaili na MS v kategorii skifu žen. Mirka Knapková začala s veslováním po ukončení své atletické kariéry ve 20 letech v klubu LS Brno . Po odchodu do pražského klubu VK Slavia Praha s podporou odboru sportu Ministerstva vnitra ČR a pětileté veslařské přípravě vedené trenérem  Tomášem Kacovským dokázala, že ani ve dvaceti letech není pozdě zahájit veslařskou medailovou kariéru. celý článek

4.9.2005 Na MS M.Knapková stříbrná, O.Synek bronzový a čtyřka čtvrtá

04.09. - 07:05    Dvě medaile vybojovali veslaři na MS v japonském Gifu. Mirka Knapková získala stříbro ve skifu žen, když jedinou přemožitelkou jí byla E.Karsten z Běloruska. Ondřej Synek vítěz letošního ročníku Světového poháru, získal bronz ve skifu mužů, když jej ve finále porazili vítěz závodu M.Drysdale z Nového Zélandu a druhý O.Tufte z Norska. Čtvrté místo vybojovala čtyřka párová mužů D.Jirka, J.Hanák, V.Chalupa, M.Doleček, když prvá tři místa obsadily posádky POL, SLO, EST. Čtvrté místo vybojoval i J.Hellebrand ve skifu zdravotně postižených. Čtyřka bez kormidelníka K.Neffe, J.Schindler, J.Makovička, P.Vitásek obsadila 8.místo, když jí ve finíle B porazila posádka ITA. Shodně 11.místo vybojovaly posádky dvojky bez mužů J.Ventruba, T.Karas a dvojskif mužů lehké váhy J. a O.Vetešníkovi. Více z výsledků na www.worldrowing.com celý článek

2.9.2005 Čtyřka párová postupuje do finále !

02.09. - 06:50   Druhý den semifinalových závodů rozhodl o tom, že čtyřka párová mužů D.Jirka, J.Hanák, V.Chalupa, M.Doleček pojede nedělní finále, když skončila druhá ve své jízdě. Poslední v semifinalové jízdě skončil dvojskif mužů lehké váhy bratrů Vtešníkových a nastoupí do finále o 7-12 místo. Více na http://dps.twiihosting.net/fisa/doc/content/doc_7_993.pdf celý článek

1.9.2005 Skifařka i skifař vyhráli semifinále ! Miroslava Knapková

01.09. - 07:05  Na MS ve veslování zvítězila M.Knapková i O.Synek ve své semifinalové jízdě a naznačili tak své medailové ambice pro sobotní finále. Česká republika jako jediná  má zastoupení ve skifařských finálových závodech  žen i mužů. Další české posádky 4-m a 2-m, které se představily v semifinále nestačily na prvé tři postupující posádky a skončily shodně na 5.místě. Více z výsledků na http://dps.twiihosting.net/fisa/doc/content/doc_7_991.pdf a komentář na  http://www.sport.cz/ostatni/vodni_sporty/64088-skifari.html celý článek

31.8.2005 Veslařský svět okukuje prince... Ondřej Synek

31.08. - 10:10 Jak veslařský svět okukuje prince z Ćeska si můžete přečíst v článku P.Čermáka, přímého účastníka MS ve veslování. Více na http://sport.idnes.cz/sporty.asp?r=sporty&c=A050830_221234_sporty_rou celý článek

31.8.2005 MS ve veslování na Eurosportu

31.08. - 10:00  Od čtvrtka 1.8. do neděle 4.8. mohou příznivci veslování sledovat semifinálové a finálové závody na MS 2005 ve veslování ze záznamu, vždy od 9,00 našeho času na TV Eurosport. celý článek

31.8.2005 Všechny posádky jsou v semifinále !

31.08. - 07:05  Všechny české posádky jsou na MS ve veslování v semifinále. V opravných jízdách vybojovala postup i posádka 2xmlv J. a O.Vetešník, když porazila posádku Ruska o 0,3 sek. Stejně si počínala i posádka 2-m J.Ventruba, T.Karas, která vbojovala v opravné jízdě druhé postupové místo. Více z výsledků na http://dps.twiihosting.net/fisa/doc/content/doc_7_988.pdf celý článek

30.8.2005 Čtyřka párová zvítězila v rozjíždce

30.08. - 07:15 Druhý den na MS ve veslování se představila vítězně v rozjíždkách čtyřka párová mužů, která jela v sestavě D.Jirka, J.Hanák, V.Chalupa, M.Doleček a postoupila tak přímo do semifinále. Dvojskif mužů lehkých vah ve složení O.a J.Vetešník skonči v rozjíždce na třetím místě a pojede opravné jízdy. Více z výsledků na: http://dps.twiihosting.net/fisa/doc/content/doc_7_985.pdf celý článek