Veslařské aktuality

26.8.2004 Novým mezinárodním rozhodčím

se stal Radim Dostál z Olomouce, když úspěšně složil zkoušky při regatě U23 v Poznani. celý článek

22.8.2004 Olympijská medaile po 12 letech !!!

Párova čtyřka ve složeni David KOPŘIVA, Tomáš KARAS, Jakub HANÁK a David JIRKA pod vedenim trenéra Sergeje KRUTJAKOVA vybojovala dnes dopoledne - 22.8.04 - střibrnou medaili. Zlato ziskala překvapive posádka RUSKA, bronz si odvážeji UKRAJINCI. Bez medaile zůstaly favorizované posádky NĚMECKA a POLSKA - 4. resp. 5. misto. Medailistům ve svém dopise pogratuloval i president republiky Václav Klaus. celý článek

21.8.2004 M.Knapková čtvrtá na OH 2004

M.Knapková obsadila ve skifu žen čtvrté místo, V.Chalupa byl pátý, tak jako dvojskif M.Doleček,O.Synek. M.Vabroušek s V.Malečekem obsadili ve dvojskifu mužů lehkých vah třetí místo ve finále B, což je celkové 9.místo. Podrobné výsledky si můžete přečíst na www.worldrowing.cz celý článek

20.8.2004 GER, AUS, NZL, CZE,

takové je pořadí národů s počtem posádek zastoupených ve finále veslařských soutěží na OH 2004. Čeští veslaři se stak se čtyřmi posádkami dělí o čtvrté místo spolu se státy USA, GBR, POL, ROM, CAN a NED. Jsou v pořadí před státy jako ITA,FRA, RUS, atd. celý článek

20.8.2004 Čtyřka bez - 8.místo na OH 2004

Čtyřka bez K.Neffe, P.Vitásek, J.Schindler a J.Makovička skončila ve finále B na vynikajícím druhém místě o necelé 2 sek. za favorizovanou lodí GER a před posádkami SLO,USA,RUS a CRO. Je to vynikající výsledek této posádky s veslovodem, loňským juniorem K.Neffem. celý článek

19.8.2004 Čtyřka míří na "Olymp"

Čtyřka párová D.Jirka, J.Hanák,T.Karas a D.Kopřiva se na OH 2004 probojovala v nejlepším čase ze semifinále do finále olympijské soutěže. Dvojskif mužů lehké váhy M.Vabroušek, V.Maleček pojedou finále B. Výsledky můžete nalézt na www.worldrowing.cz celý článek

18.8.2004 V rubrice fotogalerie

si můžete prohlédnout amatérské fotografie z OH celý článek

18.8.2004 3 lodě jsou ve finále OH 2004 !!

V.Chalupa na skifu, M.Knapková na skifu a dvojskif M.Doleček,O.Synek jsou již ve finále olympijské soutěže. Čtyřka bez postoupila do finále B a bude startovat zítra 19.8. proti lodím CRO,RUS,SLO,GER a USA. Zítra 19.8. startuje v 8.50 v boji o finále dvojskif lehké váhy M.Vabroušek, V.Maleček. Soupeři jim budou lodě SVK,POL,GRE,DEN a USA. Čtyřka párová startuje semifinále v 9.40 proti lodím SUI,BLR,RUS,EST a USA. Dnešní ýsledky si můžete přečíst na: http://www.athens2004.com/en/results/results?day=7 celý článek

je adresa, kde se zájemci dozvědí jak prostřednictvím e-mail pošty mohou pozdravit české veslaře. celý článek

17.8.2004 Šest českých lodí postoupilo do semifinále

Dnes v opravných jízdách doplnilo pětici lodí, také M.Vabroušek a V.Maleček na dvojskifu lehké váhy, když svojí opravnou jízdu vyhráli před trojnásobnými mistry světa z Itálie. Nepostoupila do dalších bojů posádka dvojky bez P.Imre, A.Michálek. Zítra, ve středu se pojede od 8.30 řeckého času (+1 hod.) semifinálový pořad skupiny A. V 8.30 startuje M.Knapková proti posádkám ESP,SWE,GER,RUS a CHI. V 8.50 startuje V.Chalupa proti posádkám NED,SLO,ARG,AUS a CHN. V 9.40 startuje dvojskif M.Doleček,O.Synek proti posádkám HUN,SLO,GBR,EST,CUB a v 10.00 startuje čtyřka bez proti posádkám USA,GER,CAN,AUS a ITA. Výsledky opravných jízd si můžete vyhledat na: http://www.athens2004.com/en/results/results?day=6 celý článek