O víkendu Kontrolní závody dorostu, juniorů a juniorek 2020 v Račicích

10.7.2020

Tento víkend nás v Labe aréně Ústeckého kraje čekají další kontrolky. Tentokrát se na dvoukilometrové dráze v Račicích představí nejlepší veslaři a veslařky mládežnických kategorií, aby zabojovali o svá místa v reprezentačních výběrech. Kontrolní závody dorostu, juniorů a juniorek odstartuje 1. rozjížďka skifu juniorek v sobotu 11. 7. 2020 v 10:00. Dvoudenní program zakončí finále dorostenců na skifech v neděli v 15:30.

Vrcholem reprezentačního týmu juniorů a juniorek bude Mistrovství Evropy 2020, které je na programu 26. – 27. září v srbském Bělehradě. Nejen o účast na evropském šampionátu ale budou mladí veslaři usilovat. Mohou si také vybojovat své místo v týmu, který se vypraví na akci European Coastal Rowing Challenge, která proběhne 23. – 25. října 2020 v italském Toskánsku. Juniorský tým využije této příležitosti pro získání zkušeností na Mistrovství světa juniorů v Beach Sprintu 2021, které bude nominační soutěží na Olympijské hry mládeže 2022. Na European Coastal Rowing Challenge jsou pro juniory vypsány disciplíny 1x jři, 1x jky a 2x mix. Nominaci na závody v Itálii získají první dva skifaři a první dvě skifařky z víkendových kontrolních závodů. V případě neúčasti některého z nominovaných budou náhradníky další závodníci v pořadí KZ.

Podle výsledků Kontrolních závodů bude složen také dorostenecký výběr, který se zúčastní mezinárodní regaty ve Villachu jako náhrady za zrušené závody CEFTA. Postup pro sestavování posádek na tuto regatu v Rakousku je zde.

Na webových stránkách ČVS najdete též pozvánku na schůzi trenérů mládeže.

Startovní listiny a časový pořad Kontrolních závodů dorostu, juniorů a juniorek si můžete prohlédnout v rozlosování závodů.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > O víkendu Kontrolní závody dorostu, juniorů a juniorek 2020 v Račicích

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352