O vítězství v mládežnických kategoriích se v Hoříně podělilo sedm klubů

10.4.2022

📷 Tomáš Hejzlar📷 Tomáš Hejzlar
📷 Tomáš Hejzlar

Sobotní 21. Mistrovství ČR na dlouhé trati 2022 odstartovalo závody dorostu a juniorů. V osmi mládežnických kategoriích se nejvíce dařilo veslařům Pardubic, kteří se jako jediní radovali ze dvou triumfů. Zbylých šest vítězství si mezi sebe rozdělily kluby z celé České republiky, od Loun po Hodonín. Na skifu juniorů zvládl 6 km trať pod 24 minut jako jediný Tomáš Panchártek a zaslouženě si dojel pro vítězství. Stříbrnou medaili vylovil z Vraňansko-hořínského kanálu Sebastian Postl z Otrokovic a bronz o necelou sekundu vybojoval Martin Slavík z Hodonína. Úspěšný den ČVK Pardubice podtrhly prvním místem na dvojskifu dorostenek Eliška WandrolováAnnou Chocherčákovou. Ty zvítězily s více jak 40 s náskokem před sestrami Terezou a Karolínou Tůmovými z Vajgaru Jindřichův Hradec. Pro bronzovou odměnu si dojela dvojice Blesku Helena Podrazilová – Adéle Folksmannová.

Mistrovský titul ve skifu juniorek putuje do Loun. S přehledem si pro zlatou medaili a šerpu dojela Kamila Krpcová a vítězství z distančního závodu vrátila do severočeského města po pěti letech, kdy v Hoříne uspěla lounská dvojka bez kormidelníka juniorů. V těsném souboji o druhé místo byla nejšťastnější Sofie Kubátová z Bohemians. Na třetím místě skončila úřadující česká šampionka na trenažéru Adéla Bartáková z Berouna.

Napínavý závod předvedly nejmladší veslařky. Odstup prvních tří dorostenek byl 2,9 s. Mistryní ČR se stala Anna Hošková, která si pro největší úspěch kariéry přijela z dalekého Hodonína. Druhou Natálii Štěrbovou z Pardubic a třetí Evu Slepičkovou z Olomouce dělily v cíli po 6 km pouhé 4 desetiny sekundy. Mezi dorostenci se prvenství může radovat Tadeáš Macháček z Lysé nad Labem, který zvládl trať mezi Vraňany a Hořínem o 12 s rychleji než František Novotný z Blesku. Třetí místo putuje do Pardubic zásluhou Jana Příhody.

Triumf v dvojkách bez kormidelníka ukořistili Filip HájekJakubem Pleskačem z VK Smíchov před olomouckou dvojicí Jan Paták – Vojtěch Hoskovec. Na bronzový stupeň vystoupali po závodě veslaři Lodních sportů Brno, Milan Stošek a Tadeáš Kubín. Mezi dorostenci uspěli zástupci ČVK Praha, David Dvorník a Matyáš Jan Holý. Stejně jako mezi juniory také v dorostenecké kategorie stříbro míří do Olomouce. Postarali se o něj Jakub Kukač a Radovan Šolle, kteří byli o 3 s rychlejší než litoměřická dvojka bez kormidelníka Ondřej Záruba, Lukáš Zadák. Vítězství se však olomoucký klub dočkal v dvojkách juniorek. Dvojice Vendula Hrubá, Ellen Grosserová si hravě poradila s jedinými soupeřkami z Litoměřic a dojela si pro zlaté medaile.

Kompletní výsledky 21. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 2022.

Více fotografií najdete v albu XXI. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 2022

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > O vítězství v mládežnických kategoriích se v Hoříně podělilo sedm klubů