Olympiáda v Paříži se blíží a naše reprezentační posádky ladí formu v Chorvatsku a ve Švýcarsku

2.7.2024

Radka Novotníková a Pavlína Flamíková jsou spolu s tréninkovou skupinou a trenérem Tomášem Kacovským ve švýcarské Silvaplaně. Reprezentační dvojka bez kormidelníka trénuje spolu s Alicí Prokešovou, Markétou Nedělovou a Míšou Pospíšilovou.

„Právě jsme na soustředění ve švýcarské Silvaplaně a začínáme pořádně trénovat po aklimatizaci na vyšší nadmořskou výšku. Počasí nám zatím vychází dobře, ale trénovat musíme chodit brzy, jelikož se tady po 10 hodině už skoro nedá veslovat, kvůli vlnám. Trénink si zpestřujeme túrami po okolí nebo na kolech. Jsme nadšené, že zdejší příroda vytáhla na kolo i trenéra. Pochválit musíme i Klárčiny obědy!“ (Klára Janáková, fyzio – pozn. redakce), vzkazuje za celou výpravu ze Švýcarska Pavlína.

Tréninkové skupiny Pepy Lukše a Michala Vabrouška vyrazily do chorvatské Sinji. I když jezdí obě skupiny na stejné vodě, trénují odděleně. Lence LukšovéAničkou Šantrůčkovou jsou sparingpartnery Kuba Podrazil s maďarským reprezentantem Molnárem, který je kvalifikovaný do Paříže. Míra VraštilJirkou Šimánkem jezdí při tréninku na hvězdné bratry Sinkovićovi.

„Na soustředění se nám líbí, je před námi ještě spousta práce. Tréninky jezdíme na skifaře a máme to hodně pestré. Na vodu chodíme v osm ráno, abychom se vyhnuli vedru a větru. Už jsme tu párkrát i zmokli. Jako top celého soustředění musím vyzdvihnout Pepovo vaření! To je prostě paráda…“,  hodnotí průběh soustředění Anička.

A Míra se přidává s informacemi z druhé „chorvatské“ tréninkové skupiny… „Dvacátého června jsme dorazili do chorvatské Sinji na závěrečný tréninkový kemp před OH v Paříži. Jezdíme sem za bratry Sinkovići pravidelně, každé léto, od roku 2019. Letos nás čekalo dlouhé soustředění, téměř celý měsíc. Kromě Sinkovićů na dvojce nám dělají ještě tréninkovou společnost bratři Loncarici. O zábavu je postaráno. Sinj a jezero Peruca (dlouhé skoro 20km) nás přivítalo brutálním horkem. Ani tréninky brzy ráno nás toho neušetřily. Přesto to vypadá, že jsme se již zvládli aklimatizovat a postupně získáváme i pocit zlepšující se kondice. Současně ale narůstá i únava :-). Bráchové jsou strašný mašiny! Ale spolupráce nám poslední roky maximálně vyhovuje.“

 

Všem držíme palce a přejeme pevné zdraví
a štěstí na olympijské regatě.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Olympiáda v Paříži se blíží a naše reprezentační posádky ladí formu v Chorvatsku a ve Švýcarsku

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352