Olympijské hry v Tokiu přesunuty na rok 2021

25.3.2020

📷 www.olympic.cz📷 www.olympic.cz
📷 www.olympic.cz

Dlouho očekávané rozhodnutí o největší sportovní akci tohoto roku padlo včera. Mezinárodní olympijský výbor oznámil přesunutí Olympijských her 2020 v Tokiu na rok 2021. Prezident MOV Thomas Bach a japonský premiér Šinzo Abé společně došli k závěru, že za současné situace musí být hry XXXII. olympiády přeloženy na příští rok.

„Rozhodnutí je velmi čerstvé a zatím není ani přesně znám nový termín her,“ řekl Martin Doktor. Vzkaz sportovního ředitele Českého olympijského výboru a šéfa mise sportovcům můžete shlédnout v následujícím videu.

Stanovisko Českého olympijského výboru k tomuto zásadnímu rozhodnutí najdete v přiloženém souboru.  

Ondřej Synek, který chce v Tokiu rozšířit svoji sbírku olympijských medailí, toto rozhodnutí uvítal: „Odložení olympiády o rok pro mě znamená lehkou komplikaci v tom, že už nejsem nejmladší a samozřejmě bude těžší se připravit. Ale zase na druhou stranu, jaká teď panuje situace ve světě, tak si myslím, že to je nejrozumnější rozhodnutí a pro nás pro sportovce věřím, že se celá situace uklidní letos a příští rok budou olympijský hry úžasný a skvělý a všichni si je užijou. Teď si myslím, že nálada by nebyla taková, i když třeba by olympiáda uspořádat šla.“

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Olympijské hry v Tokiu přesunuty na rok 2021

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


               

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352