Ondřej Synek a dvojka bez kormidelníka Helešic/Podrazil ve finále, lehká párová čtyřka dojela čtvrtá

15.7.2018

Dvě české posádky si v sobotních semifinále zajistily účast ve finále SP v Lucernu. Obě lodě se připravují pod vedením trenéra Milana Dolečka a s přehledem kontrolovaly postup mezi nejlepší šestici, i když svá finále nakonec nevyhrály. Ondřej Synek začal volněji, ale od druhé pětistovky vesloval na druhém místě za držitelem historicky nejrychlejšího času na skifu Robbie Mansonem. Druhý také projel cílem, což bohatě stačilo na postup do finále, které začíná v neděli těsně před polednem, v 11:48.

Také dvojka bez kormidelníka potvrdila svoji letošní skvělou formu. Vítězové minulého kola světového poháru v Linci jeli 1500m velmi těsný závod s Francouzi a Novozélanďany s bezpečným náskokem před čtvrtými Němci. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem v závěrečné čtvrtině závodu zbytečně neplýtvali silami a cílovou lajnu protnuli na třetím místě. Jejich finále začíná už v 10:16 a nasazeni budou do šesté dráhy.

Dalším českým závodníkům se však už do finále proniknout nepodařilo. Nejblíže k postupu měl ženský dvojskif. Kristýna Fleissnerová s Lenkou Antošovou vévodily tři čtvrtiny závodu startovnímu poli, i když čtyři lodě jely v těsném odstupu. Na závěrečný finiš ostatních tří posádek bohužel našim děvčatům nezbyly síly. Stejně jako v Linci jim tak postup mezi elitu proklouzl mezi prsty o jedno místo.

Nově složená čtyřka bez kormidelníka J. Grabmüller, M. Klang, P. Melichar, M. Tikal se ještě v polovině závodu držela ve hře o postup. V druhé části dvoukilometrové trati však byli soupeři výrazně rychlejší a páté místo na postup nestačilo. V těžké konkurenci se podle představ nedařilo ani dvojskifu lehkých vah Jiří Šimánek – Miroslav Vraštil, který dojel na šestém místě.

Finálový závod už má za sebou párová čtyřka lehkých vah. Vítězové prvního kola SP v Bělehradě tentokrát jeli celý závod na čtvrtém místě a v cíli jim chyběla necelá sekunda k zisku medaile. I tak čtveřice Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jan Cincibuch předvedla skvělý výkon!

Kompletní výsledky a startovní listiny nedělních závodů najdete zde.

Foto: Bernhard MarbachFoto: Bernhard Marbach
Foto: Bernhard Marbach
Soubor:
falm4x-.pdf
Popis:
Finále A LM4x-
Formát:
pdf
Velikost:
158kB
Soubor:
sabm1x.pdf
Popis:
Semifinále M1x
Formát:
pdf
Velikost:
157kB
Soubor:
sabm2-.pdf
Popis:
Semifinále M2-
Formát:
pdf
Velikost:
159kB
Soubor:
sabw2x.pdf
Popis:
Semifinále W2x
Formát:
pdf
Velikost:
159kB
Soubor:
sabm4-.pdf
Popis:
Semifinále M4-
Formát:
pdf
Velikost:
159kB
Soubor:
sablm2x.pdf
Popis:
Semifinále LM2x
Formát:
pdf
Velikost:
159kB
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Ondřej Synek a dvojka bez kormidelníka Helešic/Podrazil ve finále, lehká párová čtyřka dojela čtvrtá

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352