Ondřej Synek na tiskové konferenci poodkryl své plány pro letošní sezónu

22.5.2019

Foto Ivana RoháčkováFoto Ivana Roháčková
Foto Ivana Roháčková
Foto Ivana RoháčkováFoto Ivana Roháčková
Foto Ivana Roháčková
Foto Ivana RoháčkováFoto Ivana Roháčková
Foto Ivana Roháčková
Foto Ivana RoháčkováFoto Ivana Roháčková
Foto Ivana Roháčková

Ondřej Synek ve spolupráci s agenturou Sport Invest, která jej zastupuje, uspořádal v úterý dopoledne předsezónní tiskovou konferenci, na které poodhalil letošní plány. Nejlepší český veslař se nyní intenzivně připravuje na mistrovství Evropy, které jej čeká na konci příštího týdne. Na oblíbené dráze v Lucernu si otestuje formu svých soupeřů a zaútočí na pátý titul mistra Evropy ve skifu. Do závodu je přihlášeno celkem 25 veslařů. Ve startovní listině nechybí ani obhájce loňského titulu Kjetil Borch z Norska nebo Němec Oliver Zeidler. Před kontinentálním šampionátem cítí Ondřej dobrou formu, jelikož zimní příprava proběhla standardně a hlavně bez zranění i nemocí! „Jen s regenerací je to trochu horší, ale tomu jsme s trenérem Milanem Dolečkem přizpůsobili trénink,“ vysvětlil před startem své 19. profesionální sezóny. Pochvaloval si také, že se díky starostem s rekonstrukcí loděnice v Brandýse nad Labem mohl trochu odreagovat od tréninku. „Kdybych jen trénoval, tak bych se z toho zbláznil,“ dodal Ondřej.  

Trojnásobný olympijský medailista však svoji pozornost upírá především k mistrovství světa v Linci, které bude zároveň kvalifikací na olympijské hry 2020. Do Tokia se přímo probojuje pouze prvních devět skifařů. Ač se jeden z nejlepších veslařů historie ještě nikdy během své dlouhé skifařské kariéry nevrátil z MS nebo OH bez medaile, počítá s předzávodní nervozitou. „Nejdůležitější je postoupit do finále, pak už to bude v klidu. Ve finále se může stát cokoliv,“ nastínil Ondřej Synek svůj ideální scénář, jak se vyhnout příští rok dodatečné kvalifikaci, která by mu mohla narušit přípravu na olympiádu. „Za svou kariéru jsem takové mistrovství světa před olympiádou jel čtyřikrát a vždycky se dostal do finále, tak snad to vyjde i letos,“ věří, že vše dopadne podle plánu.  

Před vrcholem sezóny na konci srpna čekají pětinásobného mistra světa ještě další dva závody. Poprvé v kariéře se rozhodl zúčastnit regaty v Henley. „Je to nejprestižnější závod na světě, který každý den navštíví 150 000 lidí. Je to i to společenská událost. Příští rok před Tokiem nepřipadá moje účast v úvahu, proto jsem se rozhodl jet do Henley letos,“ vysvětlil Ondřej Synek. Z Velké Británie se přesune na poslední kolo světového poháru v Rotterdamu, které pro něj bude posledním testem před mistrovstvím světa v Rakousku.    

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondřej Synek na tiskové konferenci poodkryl své plány pro letošní sezónu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352