Ondřej Synek pátý start na olympijských hrách nepřidá

14.6.2021

📷 Ondřej Kroutil/Sport Invest📷 Ondřej Kroutil/Sport Invest
📷 Ondřej Kroutil/Sport Invest

Ondřej Synek do své bohaté sbírky další olympijskou medaili nepřidá. Trojnásobný olympijský medailista dnes oznámil, že na olympiádě v Tokiu startovat nebude. Důvodem je jeho aktuální fyzický stav. Před dvěma týdny prozradil, že trpí tzv. syndromem nejasného snížení výkonu. Stále však věřil, že se stihne před hrami vrátit do TOP formy, aby mohl bojovat s nejlepšími skifaři světa. Po dvoutýdenním klidu odjel trénovat na soustředění do italského Livigna. Bohužel ani odpočinek nepomohl.  

„Bylo to nejtěžší rozhodnutí v mojí sportovní kariéře," uvedl Synek v tiskové zprávě. „Můj stav teď není odpovídající tomu, abych závodil na vrcholové soutěži. Veslování je hlavně o fyzické kondici a já teď nejsem ve stavu, kdy bych mohl odjet závod, abych dobře reprezentoval Českou republiku," dodal.

Odchovanec klubu z Brandýsa nad Labem dosud startoval pod pěti kruhy čtyřikrát a pokaždé se probojoval do finále. Na své první olympiádě v Aténách v roce 2004 dojel s Milanem Dolečkem mladším pátý na dvojskifu. Poté začal závodit na skifu a sbírat medaile. V Pekingu 2008 a Londýně 2012 vybojoval stříbrné medaile, v Riu 2016 získal bronz. Pátý olympijský start letos nepřidá. O své další kariéře se veslař Dukly Praha rozhodne s odstupem času. „Je to hodně čerstvé, musím všechno zpracovat a dát se do pořádku zdravotně, to je pro mě nejdůležitější. Až se tak stane, tak si v klidu a bez emocí vyhodnotím, co bude dál s mojí sportovní kariérou," uvedl Ondřej Synek.

Na olympijských hrách v Tokiu Ondřeje Synka nahradí Jan Fleissner. „Nominaci musíme oznámit do zítra, není čas uspořádat skifařský rozstřel. Proto jsme vybrali Honzu Fleissnera, který dlouhodobě prokazuje nejlepší výkonnost ze všech adeptů," vysvětlil výběr juniorského mistra světa a Evropy z roku 2016 reprezentační trenér Jakub Makovička. „Zatím tomu nemůžu moc uvěřit," neskrýval překvapení mladý veslař, který je také na vysokohorském soustředění v Livignu. V olympijské výpravě doplní dvojskif žen Antošová, Fleissnerová, dvojskif mužů Podrazil, Cincibuch a dvojskif lehkých vah Šimánek, Vraštil. 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondřej Synek pátý start na olympijských hrách nepřidá

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352