Ondřej Synek podesáté vyhrál anketu Veslař roku a opět se přiblížil Václavu Chalupovi

10.11.2019

Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil

Ondřej Synek získal podle očekávání  posedmé v řadě ocenění Nejlepší veslařská posádka roku 2019. Z rukou předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala přebral pětinásobný mistr světa jubilejní 10. trofej za vítězství v této anketě a již jen jeden triumf jej dělí od rekordmana této ankety Václava Chalupy. Veslař Dukly Praha dojel na letošním MS v Ottensheimu na šestém místě a natáhl tak svoji velkolepou šnůru finálových účastí na vrcholných světových soutěžích, která trvá nepřetržitě od roku 2002. Postupem do finále si zároveň zajistil účast na svých pátých olympijských hrách v kariéře. „Sezona byla dobrá. Splnil jsem hlavní cíl, kvalifikoval jsem se na olympiádu do Tokia. Samozřejmě na mistrovství světa jsem chtěl lepší výsledek, ale aktuální forma na víc nestačila,“ je s uplynulou sezónou spokojený sedmatřicetiletý odchovanec Kondrou Brandýs nad Labem. Trenérem roku byl zvolen Milan Doleček st., který stojí za všemi úspěchy Ondřeje Synka.  

Druhé místo v anketě zaslouženě získala další posádka, které se v letošním roce podařilo vybojovat místo na olympiádě v Tokiu 2020. Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová perfektně zvládl nesmírně vyrovnané finále B na světovém šampionátu v Rakousku a díky 8. místo si děvčata zajistila svůj druhý společný start pod olympijskými kruhy. Do Kongresového sálu v hotelu Pyramida jim ocenění přišla předat ředitelka Vysokoškolského sportovního centra při MŠMT, Lenka Kovářová. V současné době se veslařky Slavie Praha již připravují na nadcházející olympijskou sezónu a v druhé polovině listopadu odjedou na inspekční cestu do Japonska, aby si prohlédly závodiště, na kterém budou příští rok bojovat o olympijské medaile. „Na olympiádu pojedeme s nejvyššími ambicemi,“ odpověděla Kristýna Fleissnerová na otázku moderátora slavnostního galavečera Pavla Čapka, s jakými ambicemi pojedou svěřenkyně Josefa Lukše na Olympijské hry v Tokiu.

Pro ceny za třetí místo si bohužel nemohla osobně přijít Mirka Topinková. Skifařská královna prožila skvělý návrat na skif po mateřské pauze. I když jí těsně unikla kvalifikace na vysněnou olympiádu, v ostatních závodech zářila naplno. Hned v I. kole SP v Plovdivu vybojovala olympijská vítězka z Londýna 2012 bronzovou medaili. Na tu navázala také při Mistrovství Evropy v Luzernu, kde se skvělým finišem a za vydatného povzbuzování trenéra Tomáše Kacovského posunula z posledního místa až na bronzový stupínek.

O vítězkách juniorské kategorie nebylo téměř pochyb! Eliška Podrazilová s Aničkou Šantrůčkovou vyhrály v této sezóně vše, co se dalo. Především se ale pod vedením Luboše Ondráčka staly juniorskými mistryněmi světa i Evropy. Ve finálovém závodě MS juniorů 2019 na olympijské dráze v Tokiu zvítězily mladé veslařky o téměř 6s před čínskou dvojicí. Do finále se v Tokiu probojovala také párová čtyřka juniorů. Juniorští mistři Evropy 2019 z Essenu jen těsně nedosáhli na medaili. Čtvrté místo ve světové konkurenci je však parádní výsledek, který jim pomohl k druhé příčce v juniorské anketě veslař roku. Na pódium v Kongresovém sále Hotelu Pyramida přišla čtveřice Jakub Kyncl, Jan Vacek, Marek Diblík, Tomáš Zobal v doprovodu svého trenéra Adama Michálka. Třetí místo patří párovce děvčat Barbora Mátlová, Nikola Kropáčková, Zuzana Štěpánková, Simona Pašková, která si z Japonska dovezla vítězství ve finále B a celkové 7. místo. Nikola Kropáčková se Simonou Paškovou jsou držitelkami evropského bronzu z Essenu, kde startovaly také na párové čtyřce. Obě tyto párové čtyřky děvčat trénoval Dušan Vičík.  

Reportáž České televize ze slavnostního galavečera Vyhlásení nejlepší veslařské posádky roku 2019 najdete zde

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondřej Synek podesáté vyhrál anketu Veslař roku a opět se přiblížil Václavu Chalupovi

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352