Ondřej Synek: Pro úspěch na mistrovství Evropy udělám vše!

9.4.2017

Ondřej SynekOndřej Synek
Ondřej Synek
Skifaři v Hoříně: Bezděk, Synek, HellebrandSkifaři v Hoříně: Bezděk, Synek, Hellebrand
Skifaři v Hoříně: Bezděk, Synek, Hellebrand
Po projetí cílem (Foto Zdeněk Paroulek)Po projetí cílem (Foto Zdeněk Paroulek)
Po projetí cílem (Foto Zdeněk Paroulek)

Ondřej Synek s přehledem zvítězil mezi skifaři na republikovém šampionátu v Hoříně, a úspěšně tak odstartoval svou letošní sezónu na vodě. Poslední loňský závod jel na olympiádě v Riu, kde vybojoval bronzovou medaili.

Už máš vesla zase pevně v rukou?

Myslím si, že ano. Poprvé od olympiády jsem byl veslovat před čtrnácti dny na soustředění v italském Gavirate a trochu jsem se rozjezdil. Ještě to sice není úplně ono, sezóna teprve začíná, ale zatím dobrý.

Jaký jsi měl tedy pocit ze závodu v Hoříně?

Jel jsem standardně, pocit jsem měl dobrý. Poslední kilometr mě zase trošku brněla noha, jak to mívám, ale bez problémů jsem dojel do cíle.

Připravuješ se v malé skupině s olympijskou dvojkou bez kormidelníka pod vedením Milana Dolečka. Ale je tady i nový ústřední trenér Simon Cox. Nakolik s ním svou přípravu konzultujete?

Se Simonem jsme se domluvili, že budu trénovat takto odděleně. Chtěl jsem si přípravu po olympiádě zpříjemnit, přece jenom už mám něco za sebou. Nicméně tréninky i celý plán přípravy s ním konzultujeme. Testování, které požadoval, jsem odjel. Chtěl po mně i výsledek v Hoříně, což jsem taky splnil. A nyní jedu na reprezentační kontrolky do Račic. Takže spolupráce probíhá v pohodě.

V čem jako zkušený závodník vidíš možný Coxův přínos do českého veslování?

Líbí se mi, že chce sjednotit reprezentaci jako tým. Chce vytvořit jeden velký kolektiv, což nikdy před tím nebylo. Bylo to hodně separované. Doufám tedy, že jeho snaha bude úspěšná. V českém veslování je hodně věcí, které by se měly změnit – už od začátku, od přípravy malých dětí v klubech. To je podle mě základ. Doufám, že i s tímhle bude moci dlouhodobě pracovat.

Mistrovství Evropy v Račicích je pro tebe prvním velkým závodem doma. Nakolik je to pro tebe motivující?

Moc se na něj těším. Je to první to první velký závod, který tady pojedu, a asi i poslední. Udělám všechno pro to, abych v něm byl úspěšný.

Očekáváš, že s blížícím se šampionátem začne lehce stoupat nervozita?

Myslím si, že jsem se dost zkušený na to, abych šampionát bral prostě jen jako další mistrovství Evropy. Bez nějakého stresu, že je doma.

Zároveň jsi ambasadorem celé akce. Co všechno to obnáší?

O to se stará hlavně agentura, Sport Invest. Ale samozřejmě musím podstoupit nějaké focení nebo natáčení. Nějaký čas to sebere, ale rád to udělám, pokud to pomůže propagaci veslování.

Předpokládám, že se na tebe přijedou podívat i tvé děti. Jak ony vůbec vnímají veslování a tvoji roli v něm?

Ještě to moc nevnímají. Veslování prostě berou jako moji práci. Ani když jedu nějaké závody v televizi, tak to moc nesledují a dělají u přenosu blbosti. Jsou na to ještě asi malé – Matyášovi jsou čtyři, Alici šest let, ale doufám, že do Račic se podívat přijedou.

Letošní sezóna bude poměrně dlouhá, protože světový šampionát proběhne až na konci září. Jakou další přípravu po mistrovství Evropy plánuješ?

Chtěl bych jet na Světové poháry do Poznaně a Lucernu, tam se těším, a pak si dám týden suché přípravy. Do toho chci jet ještě nějaké závody na kole, takže standardně. Prostě si chci udělat hezké léto.

Zimu jsi prožil na lyžích. Byl jsi spokojený s výsledky?

Byl jsem moc spokojený, překvapilo mě to. Vlastně to byly mé první závody na běžkách a bavily mě. Tak doufám, že to příští rok zopakuji. 

Kdyby neexistovalo veslování, který jiný sport by sis zvolil?

Jako malý kluk jsem chtěl vždycky plavat, ale u nás nebyl plavecký oddíl. Takže asi plavání. Hodně by mě bavila cyklistika, jenže na tu bohužel nemám postavu. Jsem velkej a těžkej :-)    

(Text Zdeněk Paroulek)  

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondřej Synek: Pro úspěch na mistrovství Evropy udělám vše!
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352